X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjska opozycja: Władimir Putin naraża życie Rosjan

01.06.2020 14:00
Rosyjska opozycja skrytykowała kremlowskie projekty, związane z organizacją defilady wojskowej i plebiscytu w sprawie poprawek do konstytucji.
Audio
  • Rosyjska opozycja: W. Putin naraża życie Rosjan. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Prezydent Rosji Władimir Putin
Prezydent Rosji Władimir PutinFrederic Legrand - COMEO / shutterstock

W ocenie opozycyjnych polityków, sytuacja epidemiczna w Rosji wyklucza bezpieczne przeprowadzenie obu tych przedsięwzięć. Przeciwko organizacji głosowania w sprawie zmiany ustawy zasadniczej są także, niektórzy politolodzy i komentatorzy związani z obozem władzy. W Rosji zarejestrowano ponad 400 tysięcy chorych na COVID-19.

W ocenie opozycyjnego deputowanego z Sankt Petersburga Borysa Wiszniewskiego, Władimir Putin naraża zdrowie i życie obywateli dla swoich politycznych interesów. - Parady i głosowania w czasie epidemii, to brak troski o życie obywateli, co zresztą Kreml demonstrował już nie raz - napisał petersburski polityk na blogu Echa Moskwy.

Przeciwko organizowaniu w okresie pandemii głosowania w sprawie poprawek do konstytucji jest również prokremlowski politolog, Siergiej Markow. - Dopóki epidemia się rozwija, nie powinno się tego robić, a jeśli ktoś proponuje, żeby zrobić to jak najszybciej, to w mojej ocenie popełnia błąd - oświadczył politolog.

Prezydent Rosji wydał ministrowi obrony rozkaz zorganizowania 24 czerwca defilady wojskowej na Placu Czerwonym w Moskwie. Według radia Echo Moskwy, dziś zostanie wskazana data zorganizowania plebiscytu w sprawie poprawek do konstytucji. Zdaniem opozycji, poprawki mają zagwarantować Władimirowi Putinowi dożywotnią władzę.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Rosja koronawirus

Jacek Czaputowicz dla "Do Rzeczy": Polska z pandemii może wyjść mocniejsza

01.06.2020 08:41
Liczba zarażonych koronawirusem i ofiar pandemii jest w Polsce mniejsza niż w wielu państwach Europy Zachodniej; również oceny perspektyw polskiej gospodarki są dobre, ufam więc, że relatywna pozycja Polski w świecie będzie rosła - mówi tygodnikowi "Do Rzeczy" szef MSZ Jacek Czaputowicz.

Zamieszki przed Białym Domem. Zdewastowano pomnik Tadeusza Kościuszki

01.06.2020 12:13
W trakcie nocnych zamieszek w Waszyngtonie zdewastowany został pomnik Tadeusza Kościuszki przed Białym Domem. Cokół pomnika zamalowano. Polski i amerykański bohater narodowy w swoim testamencie przekazał część majątku na wykupienie czarnoskórych niewolników.

W Rosji podjęto próbę rehabilitacji Paktu Ribbentrop-Mołotow

01.06.2020 15:36
W Rosji podjęto próbę zafałszowania historii II wojny światowej. W ubiegłym tygodniu rosyjski deputowany złożył projekt ustawy o unieważnieniu radzieckiej rezolucji, potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow. W poniedziałek, jak poinformowała agencja Ria Novosti, grupa prokremlowskich historyków i działaczy społecznych poprosiła parlament, aby jak najszybciej zajął się tą sprawą.