X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polski konwój z pomocą humanitarną w drodze na Bałkany

27.05.2020 11:04
We wtorek z Warszawy wyruszył konwój z pomocą humanitarną dla państw Bałkanów Zachodnich. Polski rząd przekaże sześciu krajom z tego rejonu wsparcie w związku z epidemią koronawirusa.
Audio
  • Polska pomoc dla Balkanów Zachodnich [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnePAP/Leszek Szymański

Polski rząd przekaże sześciu krajom z tego rejonu Europy wsparcie w związku z epidemią koronawirusa - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szymkowski vel Sęk.

Polska w ramach działań solidarnościowych przekazla rządom sześciu bałkańskich krajów ponad 70 ton różnego rodzaju sprzętu ochrony osobistej. Konwój powinien dotrzeć do poszczególnych państw w ciągu kilku dni. Za wsparcie w trudnym czasie epidemii polskiemu rządowi podziękował ambasador Repubiki Serbii w Polsce Nikola Zurovac

Środki do walki z koronawirusem dla państw Bałkanów Zachodnich przekazała między innymi Agencja Rezerw Materiałowych. "Czas epidemii to dla wszystkich bezprecedensowa i trudna sytuacja. Wymagała ona od nas podjęcia wyjątkowych działań i środków w trybie kryzysowym. Pokazała też, że Agencja Rezerw Materiałowych jest dobrze przygotowana do stawienia czoła sytuacjom nadzwyczajnym i skutecznie zapewnia ciągłość dostaw środków ochronnych do miejsc, które ich najbardziej potrzebują” - powiedział wiceminister klimatu Adam Guibourgé-Czetwertyński podczas odprawy konwoju z pomocą humanitarną dla Bałkanów Zachodnich, która miała miejsce 26 maja 2020 r. w Warszawie. Polska pomoc humanitarna zostanie przekazana za pośrednictwem Fundacji Solidarności Międzynarodowej i trafi do szpitali oraz najbardziej potrzebujących osób w całym regionie. 

W odprawie konwoju wzięli udział ambasadorowie państw odbiorców pomocy oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w jego organizację.

Transport do państw docelowych zapewnia Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Za transport na Bałkany odpowiada Państwowa Straż Pożarna - mówi Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej starszy kapitan Krzysztof Batorski. Strażacy, poza swoją codzienną działalnością, wspierają walkę z epidemią. Codziennie pełnią służbę w ponad 400 polowych izbach przyjęć. 

Polska w ramach działań solidarnościowych przekaże Albanii, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Kosowie, Macedonii Północnej i Serbii ponad 70 ton różnego rodzaju sprzętu ochrony osobistej. Wsparcie humanitarne na podobnych zasadach MSZ zorganizował także dla Białorusi.

IAR/ks


Zobacz więcej na temat: polska pomoc Bałkany MSZ