X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy naukowcy badają leki pomocne przy leczeniu COVID-19

12.05.2020 11:59
Polscy naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu rozpoczynają badania kliniczne nad lekami, które mają złagodzić przebieg choroby COVID-19.
Audio
  • Profesor Jacek Kubica z UMK powiedział, że chodzi o badania nad lekami kardiologicznymi, które miałyby pomoc we wczesnej fazie choroby (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/ERDEM SAHIN

Profesor Jacek Kubica z UMK powiedział, że chodzi o badania nad lekami kardiologicznymi, które miałyby pomoc we wczesnej fazie choroby. - Mówimy o wykorzystaniu leków, które są dostępne i stosowane w innych wskazaniach. Chcemy wykorzystać de facto ich działania uboczne, aby uniemożliwić wirusowi wchodzenie do komórek organizmu i mnożenie się w tych komórkach. To ma zahamować zakażanie nowych osób i łagodzić przebieg choroby u pacjentów - mówił profesor.

Jako pierwsi leki otrzymają chorzy na COVID-19 hospitalizowani w szpitalu zakaźnym w Grudziądzu, potem dołączą inne ośrodki. Samo leczenie pacjentów powinno trwać 2 tygodnie, a czas trwania badania zależy od zawarcia umów z innymi ośrodkami.

W ramach badań klinicznych, leki mają być podane ponad 800 pacjentom.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: koronawirus NAUKA

Ambasada RP reaguje na słowa o Auschwitz w "katolickiej Polsce"

12.05.2020 08:48
Ambasada RP we Włoszech stanowczo odpowiedziała znanemu dziennikarzowi Enrico Mentanie, który w mediach społecznościowych napisał, że "obóz Auschwitz znajdował się w bardzo katolickiej Polsce”. Takie sugestie uznała za "głęboko błędne" i "nieusprawiedliwione".

Para prezydencka dziękuje pielęgniarkom za pracę w dobie pandemii

12.05.2020 09:58
- Stoją państwo w pierwszym szeregu walki o życie i zdrowie nas wszystkich, myślimy i mówimy o państwu jako o naszych bohaterach - podkreślają prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda w spocie przygotowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe

12.05.2020 13:10
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe. Spółka przedstawiła założenia nowego programu. Zakłada między innymi, że w ciągu najbliższych czterech lat na 5 projektów wodorowych przeznaczy ponad 31 milionów złotych.