X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"The Times" o incydencie w Twerze: Kreml latami obarczał Niemców winą za Katyń

11.05.2020 16:06
Brytyjski dziennik "The Times" odnotowuje w poniedziałkowym wydaniu usunięcie w Twerze przez rosyjskich nacjonalistów tablic upamiętniających 6 tys. polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
Audio
  • Rosja zaciera w Twerze ślady demontażu katyńskiej tablicy. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Moment zdjęcia jednej z tablic
Moment zdjęcia jednej z tablicYouTube

Jak przypomina gazeta, tablice na fasadzie byłej siedziby tajnej policji zainstalowała na początku lat 90. grupa obrońców praw człowieka. Podczas serii egzekucji w kwietniu i maju 1940 roku zabitych przez NKWD zostało łącznie około 22 tys. obywateli polskich.

Według historyków funkcjonariusze NKWD przez dwa miesiące codziennie rozstrzeliwali więźniów, robiąc sobie przerwę tylko na Święto Pracy, a jak się uważa, oficer NKWD Wasyl Błochin osobiście zastrzelił około 7 tys. więźniów, co oznaczałoby, że dokonał największej liczby egzekucji w historii - pisze "The Times".

Jak przypomina brytyjski dziennik, Kreml przez dziesięciolecia upierał się, że masakra została dokonana przez Niemców. W 1990 roku Michaił Gorbaczow, ostatni przywódca sowiecki, przyznał, że Moskwa jest za to odpowiedzialna, a w 2010 roku rosyjski parlament w wydanym oświadczeniu bezpośrednio obwinił Józefa Stalina za te morderstwa.

Od 2014 roku takie akty potępienia sowieckiego przywódcy stały się rzadkością w Rosji, kiedy to po aneksji Krymu wzrosło napięcie między Moskwą a Zachodem. W zeszłym roku prokurator w Twerze orzekł, że treść tablic "nie była oparta na udokumentowanych faktach" - pisze "The Times".


PAP/dad

Piotr Gliński o incydencie w Twerze: będziemy zdecydowanie protestować

08.05.2020 13:15
To przykre i będziemy zdecydowanie protestować – powiedział w piątek wicepremier Piotr Gliński odnosząc się do niedawnego zdemontowania tablicy upamiętniającej Zbrodnię Katyńską w rosyjskim Twerze.

Rosja zaciera w Twerze ślady demontażu katyńskich tablic

10.05.2020 09:53
Jak dowiedziało się Polskie Radio - białą farbą zamalowano plamy, które pozostały po tym, gdy ze ściany twerskiego Uniwersytetu Medycznego usunięto dwie pamiątkowe tablice

Za fałszywymi alarmami bombowymi w trakcie zeszłorocznych matur stoją rosyjskie specsłużby?

11.05.2020 16:08
Za serią fałszywych alarmów bombowych podczas zeszłorocznych egzaminów maturalnych stoją rosyjskie specsłużby - informuje w poniedziałek portal RMF24.pl.

Ambasador USA: jesteśmy gotowi bronić Polski i NATO

11.05.2020 15:09
Jesteśmy gotowi bronić Polski i NATO – zapewniła ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher, nawiązując do wpisu szefa MON Mariusza Błaszczaka o przelocie amerykańskiego bombowca B-1B w eskorcie polskich myśliwców.