X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja chciała otruć prezydenta stolicy Czech?

28.04.2020 10:16
Mężczyzna z rosyjskim paszportem dyplomatycznym i silną trucizną w bagażu pojawił się na praskim lotnisku im. Václava Havla – donosi portal jagiellonia.org, powołując się na czeskie wydanie tygodnika "Respekt". Gazeta łączy tę sprawę z objęciem ochroną osobistą prezydenta Pragi Zdenka Hřiba i szefa jednej z praskich dzielnic Ondřeja Kolářa ochroną osobistą. Środki te miano podjąć po uzyskaniu informacji o przybyciu do Czech grupy oficerów rosyjskiego wywiadu.
Praga panorama miasta
Praga panorama miasta1552036/pixabay

Jak czytamy na portalu jagiellonia.org, to Ondřej Koláře stoi za decyzją o zburzeniu pomnika marszałka Związku Sowieckiego Iwana Koniewa w stolicy Czech, a prezydent miasta Hřib podpisał decyzję o zmianie nazwy placu przed ambasadą Rosji na cześć zamordowanego Borysa Niemcowa.

"Respekt" miał poinformować, że Rosjanin, który wjechał do Republiki Czeskiej z paszportem dyplomatycznym, miał w swoim bagażu silną truciznę rycynę, która powoduje śmierć człowieka w ciągu kilkudziesięciu godzin. "W roku 1978, agent KGB zabił w Londynie bułgarskiego dysydenta Georgi Markowa przez wstrzelenie podskórne ok. 0,5 mg rycyny w platynowej kulce o średnicy 1,6 mm z mikroskopijnymi otworami, przez które rycyna przedostała się do organizmu Markowa" - jagiellonia.org cytuje czeski tygodnik.

Według "Respektu" czeskie specsłużby miały wiedzieć o przybyciu Rosjanina i traktując go jako potencjalne zagrożenie, dlatego też zdecydowano o ochronę dwóch praskich polityków. 


Źródło: jagiellonia.org

Dyplomacja UE zaprzecza, by ugięła się pod presją Chin ws. dezinformacji

27.04.2020 16:04
Unijna dyplomacja znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak media obiegły informacje o złagodzeniu pod naciskiem Chin raportu o dezinformacji ws. koronawirusa. Grupa EPL żąda wyjaśnień od szefa dyplomacji UE. Rzecznik KE zaprzecza, by Unia ugięła się pod presją Pekinu.

Polacy obawiają się wycieku danych z instytucji i firm w czasie pandemii

28.04.2020 09:21
60 proc. Polaków boi się, że w czasie pandemii ich dane osobowe wpadną w niepowołane ręce; bardziej niż hakerów, którzy włamią się do ich komputera, obawiają się wycieków danych z firm i szpitali czy urzędów - skomentował wyniki najnowszego sondażu KRD ekspert serwisu ChronPESEL.