X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kijów zasnuty dymem z pożarów w strefie czarnobylskiej

14.04.2020 12:00
Kijów zasnuty jest dymem z pożarów w strefie czarnobylskiej. Według służb nie ma, w związku z tym, zagrożenia podwyższonym promieniowaniem. Jednak masy zadymionego powietrza są uciążliwe dla mieszkańców ukraińskiej stolicy.
Audio
  • Na obszar objęty pożarami w strefie czarnobylskiej spadł deszcz. Strażacy donoszą, że nie ma już tam otwartego ognia. Pożary w czarnobylskiej strefie wysiedlenia trwają od 10 dni. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Strażacy walczący z pożarami w strefie czarnobylskiej
Strażacy walczący z pożarami w strefie czarnobylskiejPAP/EPA/STR

Zadymienie widoczne jest w wielu dzielnicach Kijowa. W powietrzu unosi się swąd pogorzeliska. Wielu kijowian donosi o tym, że zapach dymu wyczuwalny jest w mieszkaniach, nawet mimo zamkniętych okien.

Wiatr przywiał masy zadymionego powietrza z oddalonej o niemal sto kilometrów na północ od Kijowa strefy czarnobylskiej. Od 10 dni trwają tam pożary lasów i łąk na terenach skażonych po katastrofie w elektrowni w 1986 roku. Wczoraj donoszono, że pożar dosięgnął bezpośredniego sąsiedztwa terytorium niedziałającej elektrowni jądrowej. Dziś nad strefą czarnobylską trwały opady deszczu.

Państwowe Naukowo-Techniczne Centrum Bezpieczeństwa Jądrowego poinformowało, że w ciągu ostatnich dni w Kijowie notowane jest nieznaczne podwyższenie koncentracji Cezu- 137, jednak nie są to, jak zaznaczono wartości niebezpieczne dla zdrowia.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Kijów Czarnobyl