X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trwa ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów Grarantanna Cup

05.04.2020 12:23
Od początku kwietnia trwa ogólnopolski turniej e-sportowy dla uczniów Grarantanna Cup. Pula nagród w rozgrywkach w gry wideo wynosi 50 tysięcy złotych.
Audio
  • Rusza Grarantanna Cup - liga e-sportowa dla uczniów. Przygotował Przemysław Pawełek
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock.com/Dean Drobot

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Cyfryzacji i firma esportowa ESL. Gracze mogą rywalizować ze sobą w czterech tytułach: Counter-Strike: Global Offensive, FIFA20, League of Legends i Brawl Stars.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski powiedział, że pomysł zorganizowana turnieju powstał po podjęciu decyzji o zamknięciu szkół i wprowadzeniu zdalnych zajęć z powodu epidemii koronawirusa. Pierwszym krokiem było uruchomienie portalu grarantanna.pl zawierającego między innymi lekcje programowania prostych gier wideo. - Po tej pierwszej fazie postanowiliśmy pójść za ciosem i przygotowaliśmy rozgrywki w e-sporcie. Może niekonieczne są to działania wprost związane z edukacją, ale jednak mające na celu zainteresowanie młodych ludzi gamingiem. Nie tylko graniem, także tworzeniem tych gier. Przede wszystkim to jest również zagospodarowaniem im tego czasu, którego nie poświęcają w całości na naukę - mówił Marek Zagórski.

We wszystkich turniejach uczniowie, indywidualnie lub drużynowo, reprezentują także swoje szkoły. Zwycięzcy rozgrywek w poszczególnych kategoriach mogą zdobyć na przykład monitory, pady, myszki gamingowe, czy smartfony. Z kolei szkoły, z których pochodzi ośmiu najlepszych graczy lub drużyn, będą miały ufundowane wyposażenie pracowni multimedialnych, wyjaśnił minister cyfryzacji Marek Zagórski. „Chcieliśmy tę rywalizację jeszcze podkręcić w ten sposób, żeby z graczami utożsamiały się ich klasy, szkoły, aby miało to taki wymiar społeczny i integrujący” - dodał szef resortu cyfryzacji.

Wczoraj ESL Polska poinformował na swoim profilu na Facebooku, że do rozgrywek w grze CS:GO (Counter-Strike: Global Offensive) w systemie 5 na 5 zapisało się ponad 1500 drużyn.

Zapisy i turnieje odbywają się na platformie ESL Play, pod adresem: www.grarantanna-cup.pl. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych Ministerstwa Cyfryzacji i ESL Polska, a także ich profilach społecznościowych. Harmonogram rozgrywek jest rozpisany na cały kwiecień, a ostatnie finały odbędą się w pierwszy majowy weekend.

IAR/dad