X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Działalność Centrum Wykrywania Koronawirusa SARS-CoV-2 w Łodzi

28.03.2020 11:00
Instytucja powstała dzięki współpracy naukowców Instytutu Biologii Medycznej PAN, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz firmy Proteon Pharmaceuticals S.A.
Audio
  • Prof. Jarosław Dastych o Centrum Wykrywania Koronawirusa SARS-CoV-2 [POSŁUCHAJ]
Działania służb medycznych na jednym z poznańskich osiedli
Działania służb medycznych na jednym z poznańskich osiedliPAP/Jakub Kaczmarczyk

W Łodzi powstało nowe Centrum Wykrywania Koronawirusa SARS-CoV-2 umożliwiające wykonywanie dużej liczby testów na obecność wirusa. Laboratorium powstało w bardzo szybkim tempie dzięki zaangażowaniu i współpracy Instytutu Biologii Medycznej PAN, Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz firmy Proteon Pharmaceuticals S.A.

Kluczowym dla ograniczenia epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest jego szybkie wykrycie u chorego. W nowo powstałym Centrum Wykrywania Koronowirusa SARS-CoV-2 zespół mikrobiologów, genetyków, lekarzy i ekspertów będzie przeprowadzał testy do pilnej diagnostyki wirusa. Prace w laboratorium na terenie Uniwersytetu Medycznego będą trwały przez całą dobę. Celem jest przeprowadzenie jak największej liczby testów, dających wyniki w możliwie najkrótszym czasie. Centrum, które powstało zaledwie w tydzień, rozpoczęło prace już 23 marca. Jego kierownikiem został prof. Maciej Borowiec z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Z profesorem Jarosławem Dastychem, prezesem Zarządu Proteon Pharmaceuticals S.A., rozmawiał Przemysław Pawełek.

Zobacz więcej na temat: koronawirus Łódź NAUKA