X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ostrzał separatystów na wschodzie Ukrainy. Zginął żołnierz, czterech rannych

10.03.2020 15:15
Żołnierz ukraińskich sił zbrojnych zginął, a czterech zostało rannych w ostrzałach przeprowadzonych we wtorek przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy - podał resort obrony w Kijowie. Wykorzystano uzbrojenie zabronione przez porozumienia mińskie - dodano.
Audio
  • Ukraina - znów ataki prorosyjskich bojówkarzy w Donbasie. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Ukraińscy żołnierze w Donbasiezdjęcie ilustracyjne
Ukraińscy żołnierze w Donbasie/zdjęcie ilustracyjneshutterstock / Liukov

"Według wstępnych informacji, zgodnie ze stanem na godzinę 12.30, jeden wojskowy Operacji Połączonych Sił Zbrojnych zginął, a czterech zostało rannych" - przekazało ministerstwo.

Jak dodano, separatyści przeprowadzili we wtorek pięć ostrzałów pozycji ukraińskich sił rządowych. Do trzech z nich doszło w miejscowości Pisky pod Donieckiem.

Prorosyjscy separatyści wykorzystali w ostrzałach uzbrojenie zabronione przez porozumienia mińskie, w tym moździerze kaliber 120 mm i 82 mm, oraz użyli granatników, wielkokalibrowych karabinów maszynowych i broni strzeleckiej - zaznaczył resort.

Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy przekazał na Facebooku, że z wykorzystaniem przeciwpancernego pocisku kierowanego ostrzelano wojskową ciężarówkę jednego z pododdziałów Połączonych Sił Zbrojnych.

Sztab podkreślił, że ukraińskie wojsko odpowiedziało na ostrzały i na razie walka się zakończyła.

Wzmożone starcia

Internetowa gazeta "Ukraińska Prawda" zauważa, że w ostatnich dniach obserwowane jest zaostrzenie sytuacji na froncie. Przypomina, że w niedzielę w wyniku ostrzału ciężarówki ukraińskich sił zginął jeden żołnierz, a dwóch zostało rannych. Następnego dnia bojownicy zrzucili z dronów granaty na samochód sanitariuszy - przekazał sztab ukraińskich wojsk. Zaznaczono, że granaty zrzucono na dach pojazdu, wyraźnie oznaczonego czerwonym krzyżem. Nikt nie został poszkodowany.

Konflikt zbrojny w Donbasie wybuchł po zwycięstwie prozachodniej rewolucji w Kijowie, która doprowadziła do obalenia na początku 2014 roku ówczesnego prorosyjskiego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Wiosną tamtego roku wspierani przez Rosję rebelianci proklamowali w Donbasie dwie samozwańcze republiki ludowe - doniecką i ługańską. W walkach zginęło dotychczas ponad 13 tys. osób.

PAP/IAR/dad

Putin ponownie oskarża Polskę o paktowanie z Hitlerem

10.03.2020 10:55
Prezydent Rosji Władimir Putin określił jako "brednie" mówienie o równej odpowiedzialności Adolfa Hitlera i Józefa Stalina za rozpętanie II wojny światowej i ponownie zarzucił państwom europejskim, w tym Polsce, zawieranie umów z Hitlerem w latach 30.

Donald Trump nie przyjedzie do Rosji na obchody 9 maja

10.03.2020 12:50
USA poinformowały Rosję, że prezydent Donald Trump nie przyjedzie do Moskwy 9 maja na uroczystości Dnia Zwycięstwa - powiedział we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zakres kontroli sanitarnej na granicach Polski zostanie rozszerzony

10.03.2020 17:00
- Kontrola obejmie granicę polsko-ukraińską, polsko-białoruską oraz polsko-litewską. Punkty sanitarne są także na południowej i zachodniej granicy - poinformował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.