X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W poniedziałek wyrusza polska wyprawa na szczyt Batura Sar w Karakorum

11.01.2020 19:27
W poniedziałek z Warszawy wyrusza polska wyprawa na niezbyty zimą 7- tysięcznik Batura Sar w Karakorum. To kolejna wyprawa przygotowawcza w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy, przed zaplanowaną na koniec tego roku ponowną próbą zdobycia K2 zimą.
Audio
  • Batura Sar to mierzący 7 795 m. n.p.m. szczyt położony w zachodnim Karakorum w Pakistanie. Góra jest położona daleko od cywilizacji - mówi kierownik wyprawy oraz szef programu Polski Himalaizm Zimowy Piotr Tomala (IAR)
Pasmo gór Karakorum, zdjęcie ilustracyjne
Pasmo gór Karakorum, zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Punnawit Suwattananun

Batura Sar to mierzący 7 795 m. n.p.m. szczyt położony w zachodnim Karakorum w Pakistanie. "Góra znajduje się daleko od cywilizacji" - mówi kierownik wyprawy oraz szef programu Polski Himalaizm Zimowy Piotr Tomala. - Będziemy tam absolutnie sami. Tak jest cel by samodzielnie budować obozy, samodzielnie zaporęczować całą górę i nauczyć się funkcjonować w tych warunkach - powiedział Piotr Tomala.

W wyprawie weźmie udział łącznie 8 wspinaczy, w tym młodzi sportowcy, którzy na Batura Sar zdobędą niezbędnę doświadczenie. - Będą w niej uczesniczyć młodzi wspinacze, którzy będą mogli być brani pod uwagę jesienią, gdy będziemy kompletować skład na K2 zimą - powiedział Piotr Tomala.

W wyprawie na Butura Sar wezmą udział: Piotr Tomala (kierownik) Rafał Fronia (zastępca kierownika), Mariusz Hatala (lekarz), Wojciech Flaczyński, Filip Babicz, Kacper Kłoda, Marco Schwidergall oraz filmowiec Oswald Rodrigo Pereira. Wspinacze wylecą do Pakistanu z Lotniska Chopina w poniedziałek po 9:00. Wyprawę zaplanowano na dwa miesiące.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Himalaje alpinizm

Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego boeinga

11.01.2020 13:32
Amir Ali Hadżizadeh Dowódca sił powietrznych Gwardii Rewolucyjnej Iranu ogłosił w sobotę, że jego jednostka bierze na siebie "całkowitą odpowiedzialność" za przypadkowe zestrzelenie ukraińskiego samolotu pasażerskiego.

Ustalenie prawdy ws. katastrofy samolotu było możliwe dzięki międzynarodowym wysiłkom

11.01.2020 14:52
Ustalenie prawdy w sprawie katastrofy samolotu ukraińskich linii lotniczych UIA w Iranie było możliwe dzięki konsolidacji wysiłków wspólnoty międzynarodowej - oświadczył w sobotę minister spraw zagranicznych Ukrainy Wadym Prystajko.