X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na Białorusi sądzeni są uczestnicy antyrosyjskich demonstracji

09.01.2020 15:01
Na Białorusi kolejne procesy opozycjonistów, którzy uczestniczyli w grudniu w akcjach protestu przeciwko pogłębieniu integracji z Rosją. Jak informują miejscowe media, dziś ma się odbyć około 30 rozpraw sądowych.
Audio
  • Białoruś procesy uczestników antyrosyjskich demonstracji. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Białoruska opozycja
Białoruska opozycjaPR/Włodzimierz Pac

Na ławach oskarżonych zasiedli znani liderzy opozycji i intelektualiści. Na razie wszyscy są skazywani na wysokie kary grzywny za udział - zdaniem sądu - w niedozwolonych akcjach protestu. Paweł Siawiaryniec, organizator antyrosyjskich akcji protestu, który wcześniej został skazany na 15 dni aresztu, dziś dodatkowo dostał karę grzywny w wysokości 1350 rubli, czyli równowartość dwóch i pół tysiąca złotych. To znacznie więcej niż wynosi średnia płaca miesięczna na Białorusi. Z kolei Mikałaj Kazłou , lider Zjednoczonej Partii Obywatelskiej dostał dwie kary grzywny na łączną sumę 2 tysięcy 700 rubli, czyli prawie 5 i pół tysiąca złotych. Wśród skazanych na kary grzywny znalazł się znany malarz Aleś Maraczkin i Piotr Sadouski, były ambasador Białorusi w Niemczech.

Rozgłośnia Radia Swaboda wyliczyła, że dotychczas opozycjonistów skazano na kary grzywny w wysokości 30 tysięcy rubli, czyli 60 tysięcy złotych.

IAR/dad

Szewach Weiss o konferencji w Izraelu: nie wolno handlować historią

09.01.2020 10:48
Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce określił organizację tegorocznego Światowe Forum Holokaustu w Jerozolimie mianem "handlu z historią". Wydarzenie, które odbędzie się w Instytucie Jad Waszem, organizuje rosyjski oligarcha i bliski współpracownik Władimira Putina Wiaczesław Mosze Kantor.

Dzieci w Omsku na Syberii dostały cukierki z wódką i portretem Putina

09.01.2020 11:41
W Omsku na Syberii w świątecznych upominkach dla dzieci znajdowały się cukierki z portretem prezydenta Władimira Putina zawierające wódkę - podało Radio Swoboda, powołując się na media społecznościowe. Prócz alkoholu w cukierkach było też chili.

Ukraiński boeing mógł zostać zestrzelony rosyjską rakietą

09.01.2020 13:22
Na miejscu katastrofy boeinga linii lotniczych UIA ukraińscy śledczy zamierzają szukać odłamków rosyjskiej rakiety, którą maszyna mogła być zestrzelona - oświadczył sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow.