X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W więzieniach separatystów w Donbasie wciąż pozostaje kilkuset Ukraińców

30.12.2019 14:19
Mimo przeprowadzonej wczoraj wymiany więźniów separatyści w Donbasie wciąż przetrzymują kilkuset Ukraińców. W ramach wymiany więźniów do ukraińskiej stolicy wróciło 76 osób, w tym 12 wojskowych. W zamian Ukraina przekazała prorosyjskim bojownikom 127 osób.
Audio
  • Mimo przeprowadzonej wczoraj wymiany więźniów separatyści w Donbasie wciąż przetrzymują kilkuset Ukraińców. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Obywatele Ukrainy, którzy powrócili do domu w ramach wymiany jeńców
Obywatele Ukrainy, którzy powrócili do domu w ramach wymiany jeńcówPAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

O szacowanej liczbie nielegalnie przetrzymywanych w Donbasie Ukraińców poinformowała przedstawicielka Ukrainy w trójstronnej grupie do spraw Donbasu Waleryja Łutkowska. Jak wyjaśniła, obecnie strona rządowa ma potwierdzenie jeszcze co do około stu osób przebywających w więzieniach tak zwanej Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Wiadomo o nich na podstawie dokumentów wydawanych przez bojówkarzy. Kolejne około 200 osób, według Walerii Łutkowskiej, znajduje się w więzieniach bojówkarzy, ale nie ma na to dowodów w postaci dokumentacji.

Mimo wczorajszej wymiany jeńców w więzieniach separatystów znajdują się też jeszcze ukraińscy żołnierze. W ramach wymiany Ukraina przekazała separatystom między innymi osoby skazane za walki w Donbasie, organizację zamachów, a także 5 milicjantów z oddziałów specjalnych Berkut oskarżanych o strzelanie do demonstrantów na Majdanie.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Donbas Donieck Rosja

Ukraina wymieniła więźniów z separatystami z Donbasu

29.12.2019 16:52
Zakończyła się wymiana jeńców między władzami Ukrainy a prorosyjskimi separatystami, którą przeprowadzono w niedzielę pod Gorłówką na wschodzie kraju - poinformowała agencja Reuters, powołując się na biuro prezydenta Ukrainy. Wymianę przeprowadzono w rejonie przejścia granicznego na linii frontu.

Słowa Putina paradoksalnie wzmocnią świadomość nt. II wojny światowej na Zachodzie?

30.12.2019 11:46
- Wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina mogą paradoksalnie sprawić, że w Europie Zachodniej wzrośnie świadomość tego, czym była druga wojna światowa i że Polska była ofiarą hitlerowskich Niemiec, ale też Rosji sowieckiej - mówił w poniedziałek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.

Stanowcza reakcja ambasador USA: Polska ofiarą zmowy Hitlera i Stalina

30.12.2019 12:50
Drogi prezydencie Putin - Hitler i Stalin zmówili się, by rozpocząć II wojnę światową. To jest fakt. Polska była ofiarą tego okropnego konfliktu - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.