X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruska opozycja protestowała przeciwko integracji z Rosją

21.12.2019 18:08
Białoruska opozycja ponownie protestowała w Mińsku przeciwko integracji z Rosją. Na centralnym Placu Październikowym kilkuset demonstrantów skandowało "chcemy niezależności" i trzymało biało-czerwono-białe flagi.
Audio
  • Białoruska opozycja protestowała przeciwko integracji z Rosją. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
Białoruska opozycja protestowała przeciwko integracji z Rosją.
Białoruska opozycja protestowała przeciwko integracji z Rosją.PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

Podczas sobotniej akcji nie zorganizowano pochodu centralnymi ulicami stolicy, tak jak w czasie poprzednich trzech demonstracji. Wiec odbywał się na zasadzie wolnego mikrofonu. Każdy mógł zabrać głos i powiedzieć co sądzi o zacieśnianiu sojuszu Białorusi z Rosją.

Organizator demonstracji Paweł Siawiaryniec powiedział, że kwestia rosyjsko-białoruskiej integracji jest nadal aktualna. Dlatego potrzebne są dalsze działania opozycji. - Należy kontynuować nasz protest. Musimy zwiększyć ilość akcji ulicznych i szukać nowych form sprzeciwu. Dlatego będziemy prosić młodzież i ludzi kreatywnych, aby dołączyli się do tej sprawy - powiedział Siawiaryniec. Dodał, że w czwartek liderzy opozycji omówią strategię dalszych działań.

Protesty opozycji w Mińsku są reakcją na plany pogłębienia integracji Białorusi z Rosją. W grudniu prezydenci obu państw spotykali się w tej sprawie dwukrotnie. Białoruska opozycja obawia się, że kraj może utracić niezależność. Władze białoruskie natomiast zapewniają, że w obecnych negocjacjach nie ma mowy o integracji politycznej, a tylko o sprawach gospodarczych.


IAR/dad