X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Grodno: delegacja Senatu spotkała się z kierownictwem Związku Polaków na Białorusi

20.12.2019 12:33
Delegacja senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą spotkała się w Grodnie z kierownictwem Związku Polaków na Białorusi. Wcześniej sytuację polskiej mniejszością na Grodzieńszczyźnie omówiła z lokalnymi grodzieńskimi władzami.
Audio
  • Delegacja senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą spotkała się w Grodnie z kierownictwem Związku Polaków na Białorusi. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Spotkanie w Mińsku
Spotkanie w MińskuFot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Przewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział Polskiemu Radiu, że to przedświąteczne spotkanie z jedną z najbardziej znaczących wspólnot polskich poza krajem. - To jest okazja do rozmowy o praktycznych aspektach respektowania naszych praw na Białorusi - szczególnie praw dotyczących nauczania języka polskiego ale także innych praw kulturalnych. Mamy prawo w relacjach polsko-białoruskich to stawiać bardzo wyraziście. Tym bardziej, że Polska daje przykład bardzo wysokich standardów ochrony mniejszości narodowych na terytorium Rzeczypospolitej - powiedział senator Ujazdowski.

Prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelika Borys podkreśla wagę wizyty delegacji Senatu. - Wizyta tak dostojnych gości jest też wynikiem zainteresowania strony polskiej , wsparciem okazywanym Polakom, Związkowi Polaków na Białorusi - szczególnie w okresie bożonarodzeniowym. To jest jakby łączność między Polską, a Polakami poza granicami - powiedziała Andżelika Borys.

Delegacja Senatu spotka się również z biskupem Aleksandrem Kaszkiewiczem, ordynariuszem diecezji grodzieńskiej. Wieczorem jest przewidziane spotkanie opłatkowe z uczniami, rodzicami i nauczycielami Szkoły Społecznej imienia Króla Stefana Batorego.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Białoruś Mińsk