X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nowy Jork: Polacy wzięli udział w słynnym maratonie

04.11.2019 11:15
W niedzielę w Nowym Jorku wystartował nowojorski maraton. Wzięło w nim udział ponad pięćdziesiąt tysięcy biegaczy z całego świata - a wśród nich niemal 500 zawodników z Polski.
Audio
  • Niemal 500 Polaków pobiegło w nowojorskim maratonie [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFree-Photos (źr. Pixabay.com)

Maratończycy mieli do pokonania 42 km 195 metrów. Udział w największym biegu świata to dla nich nie tylko prestiż, ale też wyzwanie. 

Maraton jest sportowym świętem w Nowym Jorku. Już od ponad tygodnia tysiące biegaczy, ekipy telewizyjne i fani biegania przygotowywali się do tego wydarzenia. Maratonowi towarzyszą targi sportowej odzieży, sprzętu sportowego i gadżetów. Zorganizowano też spotkania z maratończykami oraz promocje książek i filmów o tematyce sportowej.
Pierwszy nowojorski maraton, którego inicjatorem był imigrant z Rumunii Frank Lebow, odbył się w Central Parku w 1970 roku, wystartowało w nim wówczas 127 osób.

IAR/pp

Zobacz więcej na temat: Maraton Nowy Jork