X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska noc kosmiczna w Stanach Zjednoczonych

23.10.2019 10:20
Instytucje i firmy z polskiego sektora kosmicznego zaprezentowały się w stolicy Stanów Zjednoczonych. W spotkaniu, które odbyło się w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie wziął udział także zastępca administratora NASA Steve Jurczyk.
Audio
  • USA: Polska noc kosmiczna. Materiał Marka Wałkuskiego (IAR)
Polish Space Night
„Polish Space Night”Źródło: Twitter/Embassy of Poland US/@PolishEmbassyUS

W prezentacji zatytułowanej "Polish Space Night" uczestniczyło kilkanaście firm z branży kosmicznej, reprezentanci instytutów naukowych oraz przedstawiciele agencji rządowych. Współorganizatorem wydarzenia była Polska Agencja Kosmiczna. - Mamy możliwości, mamy ambicje, mamy doświadczenia, jesteśmy w Europejskiej Agencji Kosmicznej. Niewykorzystanie tego byłoby zwyczajnie marnotrawstwem i grzechem - powiedział Polskiemu Radiu prezes agencji Michał Szaniawski. Zastępca administratora NASA Steve Jurczyk zwrócił uwagę, że oprócz udziału w pracach Europejskiej Agencji Kosmicznej Polska zacieśnia bezpośrednią współpracę z NASA. - Będziemy kontynuować tę współpracę i poszukiwać możliwości wykorzystania innowacyjnych rozwiązań waszego sektora kosmicznego - powiedział Jurczyk.

Podczas spotkania polskie firmy przedstawiły produkty i rozwiązania technologiczne dla branży kosmicznej w takich dziedzinach jak robotyka, mechanika i przetwarzanie danych satelitarnych.

Polska od 40 lat bierze udział w badaniach kosmosu. W tym czasie ponad 80 pochodzących z naszego kraju instrumentów zostało użytych w misjach kosmicznych. Polski sektor kosmiczny liczy obecnie 350 firm z czego 50 czego 50 zajmuje się wyłącznie technologia kosmiczną.

IAR/dad