X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Młodzież z Wilna uczci pamięć św. Jana Pawła II

22.10.2019 10:40
W Wilnie zostanie we wtorek wieczorem uczczona pamięć świętego Jana Pawła II. W centrum miasta zostanie ułożony duży napis "JP2". Jest to inicjatywa Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej.
Audio
  • Młodzież z Wilna uczci pamięć św. Jana Pawła II. Materiał Kamila Zalewskiego
Papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1991 r.
Papież Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Polski w 1991 r.PAP/Janusz Mazur

Młodzi Polacy z Wilna dzisiejszy dzień wybrali nieprzypadkowo. Dokładnie 22 października 1978 roku miała miejsce uroczysta inauguracja pontyfikatu papieża Jana Pawła II. Wieczorne uroczystości rozpocznie msza święta w kościele św. Rafała Archanioła, który znajduje się tuż przy Zielonym Moście. Hołd papieżowi po modlitwie zostanie oddany również tam. - Przy brzegu rzeki Wilii ustawimy ze zniczy napis JP2. Akcję organizujemy po raz ósmy. Często pojawiają się osoby z Polski, instytucje czy organizacje, które chcą nas wesprzeć i przywożą znicze -mówi organizatorka akcji, Marlena Paszkowska z Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej i dodaje, że pamięć o papieżu-Polaku jest w Wilnie nadal żywa.

Jan Paweł II w 1993 roku pielgrzymował na Litwę. W kościele św. Ducha spotkał się z polską społecznością. - My na żywo nie mogliśmy go spotkać, ale papież-Polak był dla nas bardzo bliski i nas prowadził - zaznacza Paszkowska. Po zapaleniu zniczy w kościele św. Rafała Archanioła odbędzie się prezentacja filmu poświęconego Karolowi Wojtyle.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa Wilno Jan Paweł II