X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Litwa kupi amerykańskie śmigłowce Black Hawk

18.10.2019 13:37
Litwa kupi amerykańskie śmigłowce wielozadaniowe Black Hawk - zdecydowało tamtejsze ministerstwo obrony. Nowe maszyny zastąpią wysłużone helikoptery z czasów Związku Radzieckiego.
Audio
  • Litwa kupi amerykańskie śmigłowce Black Hawk. Materiał Kamila Zalewskiego
Śmigłowiec Black Hawk w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu
Śmigłowiec Black Hawk w Polskich Zakładach Lotniczych w MielcuPAP/Darek Delmanowicz

Radzieckie Mi-8 są kosztowne w utrzymaniu, a do tego często się psują. Jak czytamy w oświadczeniu resortu, korzystanie z nich staje się ryzykowne, a do tego skomplikowane z powodu niełatwych z punktu widzenia logistyki dostaw części zamiennych z Rosji.

Litewskie ministerstwo obrony podjęło decyzję o zakupie sześciu śmigłowców Black Hawk od Amerykanów za blisko 300 milionów euro. "Kupując je bezpośrednio od rządu Stanów Zjednoczonych, Litwa otrzyma nie tylko uniwersalne helikoptery wojskowe, ale również szkolenia, części zamienne i inny niezbędny sprzęt. Istnieje też prawdopodobieństwo, że Stany Zjednoczone przeznaczą dodatkowe wsparcie finansowe za pośrednictwem różnych amerykańskich programów bezpieczeństwa" - oświadczył minister obrony Raimundas Karoblis. Nowe śmigłowce mają być wykorzystywane do operacji ratowniczych, działań litewskiej armii oraz międzynarodowego batalionu NATO.

Kontrakt na dostawę ma być podpisany do końca przyszłego roku. Jak informuje litewski resort, pierwsze śmigłowce mogłyby być dostarczone na Litwę pod koniec 2024 roku.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Litwa USA