X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wśród Polaków w Niemczech duże zainteresowanie wyborami parlamentarnymi

11.10.2019 16:37
Chęć głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu na terenie Niemiec zgłosiło ponad 50 tys. osób. Tyle obywateli RP zarejestrowało się przez system elektroniczny MSZ. Jest to dwa razy więcej niż przed majowym głosowaniem do Parlamentu Europejskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneAlexandru Nika/shutterstock.com

Najliczniej Polacy, którzy chcą głosować na terytorium RFN, zarejestrowali się w Kolońskim Okręgu Konsularnym. W sumie - ponad 20 tys. osób, z czego najwięcej we Frankfurcie nad Menem - 4,5 tys. osób. W innych okręgach konsularnych (berlińskim, monachijskim, hamburskim) po ok. 10 tys. naszych rodaków.

- Jeśli chodzi o liczbę zarejestrowanych obywateli, to jest ich około dwa razy więcej niż przed wyborami do PE w maju. Dlatego powstało wiele dodatkowych komisji wyborczych - powiedział attache prasowy ambasady RP w Berlinie Dariusz Pawłoś. W niemieckiej stolicy można np. tradycyjnie głosować w polskiej ambasadzie oraz w Instytucie Polskim, ale są też dwie dodatkowe komisje: w Polskiej Misji Katolickiej i placówce Polskiej Akademii Nauk.

Polacy mieszkający w RFN mogą oddać głos w 23 komisjach wyborczych, które oprócz Berlina, Monachium, Kolonii i Hamburga znajdują się też w m.in. w Bremie, Dortmundzie, Karlsruhe, Wiesbaden i Norymberdze.

Polska ambasada apeluje, by w miarę możliwości przyjść głosować jak najwcześniej, żeby uniknąć tłoku i długiego stania w kolejkach. Otwarcie komisji wyborczych jest zaplanowane na godzinę 7.00. Zamknięcie - na 21.00.


PAP/dad