X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: Polonia przygotowuje się do wyborów

10.10.2019 11:31
Nowojorska Polonia przygotowuje się do wyborów parlamentarnych. Mieszkający w USA Polacy pójdą do urn wyborczych w najbliższą sobotę.
Audio
  • Polonia przygotowuje się do wyborów. Materiał Małgorzaty Kałuży (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Daniel Jedzura / Shutterstock.com

Tegoroczne wybory budzą dużo emocji i zainteresowania wśród amerykańskiej Polonii. Chętni do wzięcia udziału w głosowaniu ciągle się rejestrują i jak poinformował zastępca konsula generalnego, Kamil Henne, konsulat generalny w Nowym Jorku zmuszony był
zwiększyć liczbę komisji wyborczych na wschodnim wybrzeżu. Utworzono 16 obwodowych komisji wyborczych, w poprzednich latach było ich tylko 9. Po raz pierwszy, na prośbę lokalnej Polonii, utworzono punkt wyborczy w najmniejszym amerykańskim stanie - Rhode Island.

Konsulat generalny w Nowym Jorku obejmuje swoim zasięgiem 11 amerykańskich stanów wschodniego wybrzeża. Za granicą nie ma stałego spisu i rejestru wyborców. Każdorazowo przed wyborami, Polacy, chcący głosować, muszą się rejestrować a konsulat sporządza listę wyborców.

IAR/dad

Głosujesz za granicą? To ostatni moment na rejestrację do spisu wyborców

09.10.2019 14:22
Osoby, które w niedzielę będą za granicą, a chcą wziąć udział w wyborach parlamentarnych mogą jeszcze dziś i jutro do 17.00 zarejestrować się w kraju, w którym będą przebywać. Trzeba wejść na stronę ewybory.msz.gov.pl i wpisać się na listę.

Wicemarszałek Małgorzata Gosiewska spotkała się z Polonią w Chicago [WYWIAD]

10.10.2019 10:11
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska przebywała z kilkudniową wizytą w Chicago. Głównym celem podróży były obchody 125. rocznicy powstania Bazyliki pw. św. Jacka. Małgorzata Gosiewska spotkała się także z Polonią oraz mniejszością ukraińską, która mieszka w USA. Wzięła też udział w premierze filmu "Przyjaźń w cieniu Kremla. Jutro Ukraina". Opowiada on wydarzeniach na Majdanie oraz w Donbasie oraz łamaniu prawa przez Rosję na w innych miejscach na wschodzie Europy.