X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Nasz Dziennik": IPN jedzie na Wołyń

04.10.2019 10:43
Instytut Pamięci Narodowej ustala z ambasadorem Andrijem Deszczycą plan ekshumacji na terenie Ukrainy - podaje piątkowy "Nasz Dziennik".
Pomnik Rzezi Wołyńskiej
Pomnik Rzezi WołyńskiejPAP/Tomasz Gzell

"Mamy obecnie taki moment, że po oficjalnym potwierdzeniu przez Ukrainę zniesienia zakazu rozmawiamy, w jaki sposób przystąpić do wypełnienia określonych formalności, jakie muszą być spełnione, żebyśmy mogli rozpocząć prace na terenie Ukrainy" - powiedział "Naszemu Dziennikowi" zastępca prezesa IPN prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Instytut przekazał stronie ukraińskiej listę kilkunastu miejsc, w których chciałby prowadzić poszukiwania. W tej chwili istotnym krokiem jest wyłonienie firmy ukraińskiej, która będzie na zlecenie IPN i z jego udziałem prowadzić takie prace.

"Wybór firmy należy do nas. To oczywiście będzie firma ukraińska. Takie są przepisy obowiązujące na Ukrainie. My taką firmę wyłonimy i zawrzemy porozumienie. A potem ona bierze na siebie kwestie uzyskania właściwych zgód i zezwoleń, cały czas we współpracy z nami" - powiedział prof. Szwagrzyk.

Zaznaczył, że działania poszukiwawcze, archeologiczne będą prowadzili specjaliści z Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, razem z przedstawicielami firmy archeologicznej ukraińskiej. "Podkreślam to, bo pojawiały się informacje, że to strona ukraińska będzie sama poszukiwała miejsc, które są w naszym zainteresowaniu. To nie jest prawda. Będziemy na miejscu uczestniczyć w tych działaniach" - mówi zastępca prezesa IPN.

PAP/dad