X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy artyści wystąpili w bazie NATO na Łotwie. Koncert dla polskich żołnierzy

21.09.2019 10:37
Polscy artyści wystąpili przed żołnierzami NATO w łotewskiej bazie Adażi. To nie jedyny z cyklu Koncertów Niepodległości "Za Naszą i Waszą Wolność" - w sobotę artyści zagrają w Rydze, natomiast w poniedziałek nadmorskiej Lipawie.
Plakat promujący Koncert Niepodległości w Adażi
Plakat promujący Koncert Niepodległości w Adażikoncertniepodleglosci.pl/mat.pras.

Koncert w łotewskiej Adażi był dedykowany polskich żołnierzom. Polscy artyści zaśpiewali specjalnie dla mundurowych tworzących Wielonarodową Batalionową Grupę Bojową NATO, w której skład wchodzi też Polski Kontyngent Wojskowy.  Następny koncert w znacznie większym stopniu będzie poświęcony też Polakom mieszkającym poza granicami kraju.

Jak mówi jeden z organizatorów koncertu, prezes Fundacji Dziedzictwa Rzeczpospolitej Jacek "Wiejski" Górski, spotkania z Polakami mieszkającymi na byłych kresach Rzeczpospolitej oraz państwach, które dawniej wchodziły w skład ZSRR, mają inny charakter niż spotkania z rodakami na Zachodzie.

- Inaczej jest tu kultywowana polska tradycja. Ta dbałość o polskość, o język, o to by dzieci i wnukowie zachowały tradycje i mowę, jest nieporównywalnie większa niż na Zachodzie - wyjaśnia.

Koncerty są kontynuacją ubiegłorocznej międzynarodowej trasy koncertowej Polska-Litwa-Łotwa-Australia. Wszystkie występy na Łotwie poświęcone są także służbie Polaków pod obcymi sztandarami oraz walce zarówno o niepodległość Polski, jak i wolność innych narodów.

Kolejny koncert w Rydze

Następny koncert odbędzie się w budynku Wielkiej Gildii na ryskim Starym Mieście. Pochodzący z XIX wieku budynek jest jednym z najstarszych obiektów użyteczności publicznej w krajach bałtyckich. Obecnie wykorzystywany jest przez Łotewską Narodową Orkiestrę Symfoniczną.

Patronem medialnym Koncertów Niepodległości jest Polskie Radio.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Europa Łotwa NATO Ryga