X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Minister Jacek Czaputowicz o poszanowaniu praw człowieka

16.09.2019 17:30
Podczas sesji otwarcia spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego OBWE w Warszawie Jacek Czaputowicz nawiązał do znaczenia rocznicy wolnych wyborów z 1989 roku
Szef MSZ Jacek Czaputowicz
Szef MSZ Jacek Czaputowiczshutterstock/photocosmos1

Minister Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział, że obecność Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka w Warszawie jest symbolicznym uznaniem roli naszego kraju w zakresie przywracania wolności, poszanowania praw człowieka i porządku demokratycznego w Europie.
Podczas sesji otwarcia spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w Warszawie - Jacek Czaputowicz nawiązał w ten sposób do znaczenia rocznicy wolnych wyborów z 1989 roku. 

W swoim wystąpieniu minister Czaputowicz zwrócił uwagę na szczególne znaczenie praw człowieka w polskiej polityce zagranicznej, które znalazło odzwierciedlenie między innymi w priorytetach niestałego członkostwa Polski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. 

Polskie przywiązanie do ochrony praw człowieka wynika z naszego silnego przekonania o ich uniwersalności i obowiązku ich ochrony - powiedział szef MSZ. Coroczne Spotkanie Przeglądowe Wymiaru Ludzkiego OBWE jest największą konferencją w Europie, poświęconą problematyce praw człowieka. Tematami specjalnymi tegorocznego Spotkania Przeglądowego są zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dziennikarzy, zwalczania przestępstw motywowanych nienawiścią oraz praw Roma i Sinti. 

Oprócz ministra Jacka Czaputowicza w sesji otwarcia Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego OBWE wzięli udział m.in. Urzędujący Przewodniczący OBWE minister spraw zagranicznych Słowacji Miroslav Lajčák, Sekretarz Generalny OBWE Thomas Greminger oraz Dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, a także prezydent RP w latach 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność” Lech Wałęsa.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: OBWE MSZ Jacek Czaputowicz