X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Biesłanie płoną świece przypominające o ofiarach terrorystów

02.09.2019 12:24
1 września 15 lat temu grupa czeczeńskich bojowników zajęła tamtejszą szkołę. W trakcie próby odbicia zakładników zginęły 334 osoby, w tym 156 dzieci
Audio
  • W Biesłanie płoną świece przypominające o ofiarach terrorystów [posłuchaj]
Zdjęcia ofiar zamachu w szkole w Biesłanie
Zdjęcia ofiar zamachu w szkole w BiesłanieShutterstock/KTMK STUDIO

W Biesłanie na rosyjskim Północnym Kaukazie od wczoraj płoną świece upamiętniające ofiary zamachu terrorystycznego. 1 września 15 lat temu grupa czeczeńskich bojowników zajęła tamtejszą szkołę. W trakcie próby odbicia zakładników zginęły 334 osoby, w tym 156 dzieci, a ponad 700 osób zostało rannych. 

Trzydniowe uroczystości żałobne zorganizowało stowarzyszenie „Matki Biesłanu”. 
Rosyjskie media niezależne przypominają, że piętnaście lat temu, 1 września czeczeńscy bojownicy wtargnęli do szkoły w Biesłanie i wzięli jako zakładników uczniów, nauczycieli i rodziców uczestniczących w akademii zorganizowanej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Napastnicy zażądali wycofania rosyjskich wojsk z Czeczenii oraz rozpoczęcia rozmów o uznaniu niepodległości ich kraju. 

3 września doszło do przypadkowej eksplozji jednego z ładunków, którymi rebelianci zaminowali szkołę, co przyspieszyło atak oddziałów antyterrorystycznych. W wyniku szturmu życie straciły 334 osoby w tym 156 dzieci. Komandosi zabili 32 napastników. 

Do dziś część mieszkańców Biesłanu obarcza odpowiedzialnością za śmierć swoich bliskich dowódców operacji antyterrorystycznej, która ich zdaniem był źle przygotowana i przeprowadzona. 

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Czeczenia Kaukaz Północny