X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosja rozpoczyna manewry wojskowe na Bałtyku

02.08.2019 09:15
Rosja rozpoczęła manewry wojskowe na Bałtyku. Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że ćwiczenia potrwają do 9 sierpnia. Wezmą w nich udział jednostki marynarki wojennej, lotnictwa i obrony wybrzeża. 
Audio
  • 70 okrętów, kutrów i statków pomocniczych, 58 samolotów i 10 tys. żołnierzy bierze udział w rozpoczętych w czwartek na Morzu Bałtyckim ćwiczeniach marynarki wojennej i sił powietrznych Rosji. O szczegółach - Maciej Jastrzębski (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne shutterstock/Tsuguliev

Według radia Echo Moskwy, w manewrach pod kryptonimem „Oceaniczna tarcza 2019” bierze udział 70 jednostek pływających, w tym okręty, kutry i statki pomocnicze. Dodatkowo Ministerstwo Obrony zaangażowało w bałtyckie ćwiczenia około 60 samolotów i śmigłowców, a także 10 tysięcy żołnierzy. 

Rosja nieustannie organizuje manewry wojskowe. Jak podkreślają niezależni komentatorzy, w jednych regionach ćwiczenia się kończą, a w innych zaczynają. Niedawno Moskwa wzięła udział we wspólnych ćwiczeniach z Chinami. Doszło wtedy do międzynarodowego skandalu, gdy rosyjskie bombowce strategiczne naruszyły przestrzeń powietrzną Korei Południowej i zostały ostrzelane przez południowokoreańskie myśliwce. 

IAR/dad