X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polak chce zdobyć kolejny szczyt w Koronie Ziemi

27.07.2019 14:41
Warszawski podróżnik i alpinista Michał Leksiński planuje zaatakować kolejny szczyt w Koronie Ziemi -  Piramidę Carstensza (Puncak Jaya) w Indonezji
Audio
  • Michał Leksiński chce zdobyć kolejny szczyt w Koronie Ziemi [posłuchaj]
Michał Leksiński w lutym zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej - Aconcaguę
Michał Leksiński w lutym zdobył najwyższy szczyt Ameryki Południowej - Aconcaguę7 Happy Summits

Michał Leksiński planuje zaatakować kolejny szczyt w Koronie Ziemi, wysoką na 4 884 m. n. p. m. Piramidę Carstensza. Zdobycie góry jest częścią projektu fundacji Seven Happy Summit, który ma na celu pomoc rodzinnym domom dziecka.

Do tej pory Michał Leksiński zdobył cztery szczyty Korony Ziemi: Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro oraz Aconcaguę. Jak mówi podróżnik, Piramida Casrstensza jest jedną z najbardziej wymagających gór w Koronie Ziemi. Góra znajduje się pośrodku tropikalnej dżungli, a dotarcie na nią wymaga wieloetapowej podróży.

"To jest niewątpliwie najtrudniejsza góra w Koronie Ziemi pod względem technicznym. Wymagana jest umiejętność wspinania się w skale. To będzie spore wyzwanie" - powiedział Michał Leksiński.

Alpinista chce zdobyć szczyt w pierwszej połowie sierpnia. Kolejnym celem ma być najwyższa góra Australii, wysoka na 2228 m. n. p. m. Góra Kościuszki w Wielkich Górach Wododziałowych.

IAR/ks