X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina: rocznica rzezi wołyńskiej. Obchody z udziałem przedstawicieli władz Polski

14.07.2019 10:36
W obwodzie łuckim na Wołyniu na Ukrainie odbędą się obchody 76. rocznicy rzezi wołyńskiej. W intencji ofiar mordu odprawiona zostanie msza święta, w uroczystości będą uczestniczyć polskie władze. 
Audio
  • Obchody rocznicy rzezi wołyńskiej na Ukrainie - relacja Pawła Buszki (IAR)
Prezydent Andrzej Duda składa wieniec poświęcony Polakom zamordowanym w Ołyce na Ukrainie w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej
Prezydent Andrzej Duda składa wieniec poświęcony Polakom zamordowanym w Ołyce na Ukrainie w 75. rocznicę rzezi wołyńskiejPAP/Jacek Turczyk

W katedrze rzymskokatolickiej w Łucku odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar mordu dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. 

Obchody nie tylko w Łucku

Pamięci ofiar poświęcone będą też obchody w Janowej Dolinie, gdzie zamordowano kilkuset Polaków. W uroczystościach uczestniczyć będą przedstawiciele władz Polski.

Oprócz mniejszości polskiej pamięć pomordowanych Polaków uczczą m.in. wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Senatu Maria Kloc, minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera, wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz i wiceszef IPN Krzysztof Szwagrzyk. 

Mszę świętą w katedrze apostołów Piotra i Pawła celebrować będzie biskup łucki Witalis Skomarowski. Następnie delegacja uda się do Janowej Doliny, gdzie w kwietniu 1943 roku UPA wymordowała około 600 Polaków. 

Ukraina zakazuje ekshumacji ofiar mordu

Szacuje się, że w czasie rzezi wołyńskiej mogło zginąć około 100 tysięcy Polaków. Wiele pochówków z czasu rzezi wołyńskiej wciąż czeka na godne upamiętnienie. Tymczasem Ukraina od 2017 roku zakazuje ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar na swoim terytorium.

IAR/dadd