X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

KE nie potwierdza czy rozpocznie śledztwo w sprawie Gazpromu

17.09.2021 15:50
Komisja Europejska otrzymała list od europosłów w sprawie działań Gazpromu, ale nie odpowiada, czy rozpocznie śledztwo. Grupa ponad 40 deputowanych, w tym 14 z Polski, zaapelowała o pilne dochodzenie w sprawie umyślnych manipulacji rynkowych ze strony Gazpromu i naruszenia unijnych reguł dotyczących konkurencji.
Audio
  • Komisja Europejska otrzymała list od europosłów w sprawie działań Gazpromu, ale nie odpowiada, czy rozpocznie śledztwo. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneAlexander Chizhenok/shutterstock

O sprawie informowała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, która widziała list wysłany do Komisji. Chodzi o windowanie cen gazu i zmniejszanie dostaw. Zdaniem europosłów w ten sposób Gazprom wywiera presję na Unię, aby zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2.

Rzeczniczka Komisji, pytana przez korespondentkę Polskiego Radia powiedziała, że Bruksela musi się najpierw zapoznać z listem. Poinformowała, że Komisja zauważyła wzrost cen gazu, ale nie wiązała tego z Gazpromem. - Wyższe ceny, które obserwujemy to kombinacja wielu czynników, przede wszystkim znaczącego wzrostu światowego popytu na gaz z powodu odbudowy gospodarczej - powiedziała Viviane Loonela, a pytana, czy Bruksela zaakceptuje uruchomienie Nord Stream 2 powtórzyła dotychczasowe stanowisko, że to nie jest projekt, który służy unijnym interesom. - Cel Komisji jest niezmienny - po zakończeniu budowy gazociąg musi działać w sposób przejrzysty i niedyskryminujący, zgodnie z unijnym prawem - dodała rzeczniczka.

Przypomniała procedury, że najpierw zgodę na certyfikację musi dać niemiecki regulator, a potem decyzję podejmie Komisja Europejska.

IAR/dad

Ambasador RP w Rosji oddał hołd ofiarom 17 września 1939 roku

17.09.2021 13:26
Ambasador Polski w Rosji Krzysztof Krajewski oddał hołd ofiarom napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj 17 września 1939 roku. Dyplomata przypomniał, że konsekwencją agresji Armii Czerwonej na Polskę była zbrodnia katyńska i deportacje Polaków w głąb Rosji.

EUNIC Musik fest w Wiedniu. Ciekawa inicjatywa Instytutu Polskiego

17.09.2021 14:19
W ramach tegorocznej edycji festiwalu EUNIC Austria Musikfest odbył się szczególny koncert dwóch uznanych perkusistów: Marii Chlebus i Alexandra Georgieva.

MSZ odpowiada rosyjskiemu resortowi ws. 17 września: nie było "wyzwolicielskiego pochodu"

17.09.2021 14:27
Nie było "wyzwolicielskiego pochodu", ale agresja dokonana w porozumieniu z hitlerowskimi Niemcami - napisał w mediach społecznościowych rzecznik MSZ Łukasz Jasina odpowiadając na wpis rosyjskiego MSZ, że "17 września 1939 roku Armia Czerwona zaczęła pochód wyzwoleńczy na terytoria Polski".