X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Eurostat: stopa bezrobocia w czerwcu w Polsce należała do najniższych w Unii Europejskiej

30.07.2021 13:25
Polska utrzymuje miejsce w czołówce jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od ubiegłego roku nasz kraj nie spada z podium. Z danych opublikowanych przez unijny urząd statystyczny Eurostat wynika, że w czerwcu pracy nie miało 3,6 procent naszych rodaków. Takie same wyniki uzyskała Malta, a lepsze odnotowały tylko Czechy - z bezrobociem na poziomie 2,8 procent, oraz Holandia - 3,3 procent.
Audio
  • Eurostat - Polska utrzymuje miejsce w czołówce jeśli chodzi o niskie bezrobocie w UE. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock

W Polsce sytuacja od roku zmieniła się nieznacznie. Według danych Eurostatu z czerwca 2020 bez pracy było 3,3 procent naszych rodaków. Po roku ten wskaźnik wzrósł zaledwie o 0,3 punktu procentowego. Należy jednak pamiętać, że dane Eurostatu różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia.

Według GUS-u stopa bezrobocia w czerwcu w naszym kraju wyniosła 5,9 procent. W Unii Europejskiej najgorsza sytuacja na rynku pracy jest w Grecji i Hiszpanii, gdzie bezrobocie przekroczyło 15 procent. W całej Wspólnocie w czerwcu wyniosło ono 7,1 procent, co oznacza, że bez pracy było niecałe 15 milionów osób.


IAR/dad