X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić założenia pakietu klimatycznego

28.07.2021 14:46
Po przedstawieniu przez Komisję Europejską pakietu klimatycznego Polska rozpoczyna lobbing, by zmienić jego założenia. W Brukseli zajmuje się tym Związek Pracodawców Business&Science Poland. To nasze centrum lobbingowe zrzeszające spółki skarbu państwa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnestefanphotozemun/shutterstock.com

Projekt przepisów opublikowany kilkanaście dni temu ma sprawić, że do 2030 roku zostanie zwiększona redukcja emisji CO2 z 40 do 55 procent. Pakiet zawiera wiele kontrowersyjnych propozycji - powiedziała Katarzyna Lachowicz, dyrektor do spraw merytorycznych w polskim centrum lobbingowym. W rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką dodała, że propozycje dotykają wielu istotnych obszarów dla firm zrzeszonych w centrum lobbingowym. 

Eksperci analizują uważnie wszystkie propozycje. - Już teraz mogę jednak powiedzieć, że w wielu obszarach propozycje Komisji idą w mojej ocenie zbyt daleko. Dlatego będziemy chcieli uczestniczyć w procesie legislacyjnym, miedzy innymi poprzez przekazywanie naszych argumentów do Rady i Parlamentu Europejskiego. Ważne będzie również zdefiniowanie potencjalnych sojuszy i partnerów, którzy tak jak my oceniają zakres regulacji - powiedziała Katarzyna Lachowicz.

Wśród propozycji Komisji jest reforma systemu handlu emisjami, stopniowa redukcja darmowych uprawnień do emisji, wprowadzenie granicznej opłaty węglowej, czy przejście na auta elektryczne od 2035 roku. Związek Pracodawców Business&Science Poland w Brukseli powstał w maju 2019 roku. Premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w otwarciu centrum lobbingowego mówił, że to przełomowy moment i że chodzi o to, by Polska miała większy wpływ na podejmowane decyzje w Unii.


PAP/dad