X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Nord Stream 2 powinien być natychmiast wstrzymany - wynika z raportu eurodeputowanych

22.07.2021 17:46
Mimo wielokrotnych apeli polityków z naszego regionu i Parlamentu Europejskiego o zatrzymanie budowy Nord Stream 2 Stany Zjednoczone i Niemcy porozumiały się w sprawie jej dokończenia. Nie dalej jak kilka dni temu europosłowie z komisji spraw zagranicznych ponowili wezwanie do natychmiastowego zablokowania kontrowersyjnej inwestycji. Taki apel znalazł się w raporcie dotyczącym relacji Unii z Rosją, autorstwa europosła z grupy chadeków Andriusa Kubiliusa. W imieniu europejskich konserwatystów raport negocjowała Anna Fotyga.
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukseli
Siedziba Parlamentu Europejskiego w Brukselithekovtun / Shutterstock.com

Budowa Nord Stream 2, która jest sprzeczna z europejską solidarnością, grozi zwiększeniem dominacji Rosji, uzależnieniem Unii od rosyjskiego gazu i narazi Ukrainę na wrogie działania ze strony Rosji, powinna być natychmiast zatrzymana - brzmi fragment raportu. - To już piąty raz w dokumentach Parlamentu Europejskiego znalazł się zapis w sprawie Nord Stream 2. Może nowością jest to, że od razu został przyjęty przez negocjatorów i nie musiałam występować z poprawką w tej sprawie - podkreśliła była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia Beatą Płomecką. Dodała, że raport zawiera większość postulatów naszego regionu.

- Rosja prezydenta Putina staje się największym zagrożeniem dla geopolitycznego bezpieczeństwa Europy - to z kolei komentarz autora raportu Andriusa Kubiliusa.

Po wakacjach dokument ma być przyjęty na sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego.


IAR/dad

MSZ Polski i Ukrainy wzywają USA i Niemcy do znalezienia rozwiązania kryzysu bezpieczeństwa

22.07.2021 09:42
Wzywamy USA i Niemcy do podjęcia kroków w celu znalezienia adekwatnej odpowiedzi na rodzący się kryzys bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja - głosi wspólne stanowisko MSZ Polski i Ukrainy w sprawie gazociągu Nord Stream 2.

USA i Niemcy porozumiały się w sprawie Nord Stream 2. "Waszyngton dał Berlinowi wolną rękę"

22.07.2021 13:19
Władze USA i RFN ogłosiły w środę we wspólnym oświadczeniu porozumienie w sprawie zakończenia sporu na temat gazociągu Nord Stream 2. W ramach umowy Niemcy zainwestują w ukraiński sektor energetyczny, zobowiążą się do sankcji w razie wrogich działań Rosji i wesprą Inicjatywę Trójmorza.