X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Będzie skoordynowany program walki ze skutkami wirusa ASF

20.07.2021 13:55
Skoordynowany program walki ze skutkami wirusa afrykańskiego pomoru świń zapowiedziało ministerstwo rolnictwa. Chodzi o działania, które poprawią opłacalność produkcji na terenach objętych obostrzeniami w związku z występowaniem tej choroby.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneGITTI.NUNCHO/Shutterstock.com

- Dodatkowe środki i działania mają też wpłynąć na odtwarzanie hodowli oraz poprawę jej bezpieczeństwa - poinformował szef resortu Grzegorz Puda. - Mówimy o działaniach wspierających bioasekurację, eliminowanie skutków rynkowych, mamy też rozwiązania dotyczące preferencyjnych kredytów czy pożyczek oraz elementy związane z przetwórstwem, możliwości przetwarzania czy sprzedaży tych wyrobów - wyliczał minister.

Jednym z elementów pomocy ma być wyrównywanie strat ponoszonych przez hodowców trzody z obszarów objętych restrykcjami handlowymi. Wnioski w tej sprawie przyjmować będzie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na ten cel przeznaczonych będzie 150 milionów złotych - poinformował Główny Lekarz Weterynarii Mirosław Welz. - Cena rynkowa sprzedawanych świń z tych stref jest znacznie wyższa, niż zwierząt faktycznie skupowanych od hodowców. Celem programu jest wyrównanie różnicy w cenie co ma na celu zachowanie hodowli w tych strefach. Podkreślę, że w tym roku mówimy o obszarach o największym zagęszczeniu hodowli na poziomie kraju - dodał Welz.


Posłuchaj
00:23 11201099_2.mp3 Wraz z występowaniem chorób w dużych skupiskach zwierząt, niezbędne jest szybkie działanie służb weterynaryjnych w terenie - przypomina Główny Lekarz Weterynarii Mirosław Welz. Z tego powodu zaapelował o wzmocnienie kadrowe Inspekcji Weterynaryjnej (IAR)

 

W tym roku w kraju potwierdzono wystąpienie 20 ognisk afrykańskiego pomoru świń. Nawrót wirusa ASF zaobserwowano w lipcu - od początku miesiąca potwierdzono wystąpienie 8 ognisk w gospodarstwach na terenie pięciu województw, głównie na zachodzie kraju.

Wirus afrykańskiego pomoru świń jest śmiertelnym niebezpieczeństwem dla trzody chlewnej, nie stanowi zagrożenia dla ludzi. Wystąpienie choroby w gospodarstwie lub najbliższym sąsiedztwie wiąże się z koniecznością wybicia stada, generalną dezynfekcją budynków oraz obostrzeniami w handlu. ASF utrzymuje się w Polsce od 2014 roku.

IAR/dad

Sejmowa Komisja Kultury rozpoczęła prace nad prezydenckim projektem odbudowy Pałacu Saskiego

20.07.2021 10:36
W Sejmowej Komisji Kultury i Środków przekazu rozpoczęło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ustawy o przygotowaniu i realizacji odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Został on przygotowany przez specjalny zespół powołany przez szefa Kancelarii Prezydenta we współpracy z Biurem Programu "Niepodległa". 

Bruksela: flagi z kirem na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy UE

20.07.2021 11:25
Na budynku Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Unii w Brukseli zawisły flagi z kirem. W ten sposób polska dyplomacja uczciła pamięć tych, którzy zginęli w niszczycielskich powodziach w Belgii.Władze tego kraju ogłosiły dziś żałobę narodową. Zginęło 31 osób, z 70-cioma nie kontaktu.