X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Huta Stalowa Wola z kontraktem na 28 artyleryjskich wozów

22.05.2021 14:27
Kompanijne moduły ogniowe RAK będą uzupełnione o kolejne wozy artyleryjskie. Przewiduje to podpisany w Stalowej Woli kontrakt na zakup 28 pojazdów. Chodzi o wozy amunicji oraz remontu uzbrojenia. Wykonawcą sprzętu będzie miejscowa Huta.
120 mm moździerz samobieżny RAK
120 mm moździerz samobieżny RAK Źródło: Materiały Promocyjne Huta Stalowa Wola S.A./ youtube

Kontrakt na miejscu parafował Mariusz Błaszczak. Szef MON-u zapowiedział, że zakład będzie otrzymywać następne propozycje dostaw na potrzeby armii. - Kolejne zamówienia będą tu kierowane, bo HSW produkuje dobrą broń. Wspominałem o RAK-u, ale flagowym produktem tej huty jest też armatohaubica KRAB. Ona jest już na wyposażeniu naszego wojska, ale jeszcze w zbyt małej liczbie egzemplarzy. Wojsko będzie zamawiać kolejną broń produkowaną w HSW - zadeklarował minister obrony.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 21 egz. Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych (AWA) oraz 7 egz. Artyleryjskich Wozów Remontu Uzbrojenia (AWRU) na potrzeby modułów ogniowych 120 mm moździerzy samobieżnych Rak, a także m.in. na szkolenie instruktorów i personelu technicznego. Umowa zostanie zrealizowana w latach 2022-2024.

Artyleryjskie Wozy Amunicyjne i Artyleryjskie Wozy Remontu Uzbrojenia stanowią elementy kompanijnego modułu ogniowego RAK, który w docelowej konfiguracji będzie składać się z ośmiu 120 mm samobieżnych moździerzy kołowych RAK, czterech Artyleryjskich Wozów Dowodzenia (AWD) na podwoziu KTO Rosomak, dwóch Artyleryjskich Wozów Rozpoznania (AWR) oraz pojazdów zabezpieczenia logistycznego, tj.: trzech Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych (AWA), jednego Artyleryjskiego Wozu Remontu Uzbrojenia (AWRU).

Artyleryjskie Wozy Amunicyjne oparte są na samochodzie ciężarowym Jelcz 882.53 z dwuosobową opancerzoną kabiną i służą do przewozu amunicji oraz zautomatyzowanego załadunku i rozładunku amunicji.

Artyleryjskie Wozy Remontu Uzbrojenia, oparte na samochodzie ciężarowym Jelcz P662D.35 z czteroosobową opancerzoną kabiną Jelcz 144 i wyposażone w kontener z niezbędnym sprzętem, służą do wykonywania diagnostyki oraz napraw sprzętu wojskowego w warunkach polowych. 

IAR/PAP/dad

W rezerwacie w Wilnie - zamiast kosiarek do trawy - żywe zwierzęta

22.05.2021 13:53
W Wilnie, w rezerwacie przyrodniczym w dzielnicy Rybiszki, w którym planowane jest przywrócenie pierwotnych łąk, zostaną wypuszczone owce i kozy. Zwierzęta zastąpią kosiarki do trawy.