X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Według Eurostatu stopa bezrobocia w Polsce jest najniższa w całej UE

07.05.2021 14:25
Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w marcu 3,1 procent, czyli tyle samo co w poprzednim miesiącu - podał unijny urząd statystyczny.
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Kubisiakiem z Polskiego Instytutu Ekonomicznego [posłuchaj]
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock/ Jelena Zelen

Dane Eurostatu mają potwierdzenie w statystykach kwietniowych, podanych przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 6,3 procent i była niższa o 0,1 punktu procentowego niż w marcu.

Kwiecień jest drugim miesiącem z rzędu, gdy liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy zmniejszyła się. Ze wstępnych danych resortu wynika, iż liczba zarejestrowanych bezrobotnych w urzędach pracy w kwietniu br. wyniosła 1 053,3 tys. osób i - w porównaniu do końca marca br. liczba ta spadła o 25,1 tys. osób, czyli o 2,3 proc.

Czy dobre dane dotyczące wysokości stopy bezrobocia w Polsce są zgodne z oczekiwaniami ekspertów? O to Andrzeja Kubisiaka, wicedyrektora do spraw badań i analiz w Polskim Instytucie Ekonomicznym zapytała Ewa Plisiecka.