X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Startuje Kongres 590. Wśród zagadnień: gospodarka, ekologia, społeczeństwo

04.05.2021 17:40
Bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia; społeczeństwo; gospodarka; eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura - to główne tematy rozpoczynającego się w środę dwudniowego Kongresu 590, na który zaplanowano kilkadziesiąt paneli i debat z udziałem m.in. ekspertów z różnych dziedzin.
Kongres 590 w 2020 roku
Kongres 590 w 2020 rokuFacebook.com/kongres590

Wiosenna edycja Kongresu 590 zorganizowana zostanie w Warszawie w formule hybrydowej przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa sanitarnego.

Wydarzenie otworzy wystąpienie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy o godz. 9.30. Drugi dzień, czwartek, rozpocznie się wystąpieniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, również o godz. 9.30.

5. edycja Kongresu 590 koncentruje się na pięciu obszarach tematycznych: bezpieczeństwo zdrowotne i ekologia, społeczeństwo, gospodarka, eksport i ekspansja gospodarcza oraz infrastruktura. Udział w wydarzeniu zapowiedzieli przedstawiciele administracji publicznej, spółek skarbu państwa, agencji rządowych, prywatnych przedsiębiorstw, międzynarodowego biznesu, a także eksperci branżowi oraz naukowcy.

"Kongres 590 to wydarzenie, które skupia się na Polsce i narodowej gospodarce oraz stwarza możliwość dyskusji w gronie liderów z różnych branż i obszarów o ważnych dla naszego kraju sprawach. Doświadczenia roku 2020, które wywołały światowy kryzys gospodarczy, wymagają zrewidowania poglądów, zidentyfikowania zagrożeń i nowego spojrzenie na otaczający świat" - wskazują organizatorzy Kongresu 590.

Ponad 50 paneli dyskusyjnych w dwa dni

Jak podają, w ciągu dwóch dni Kongresu 590 – 5 i 6 maja 2021 r. – jednocześnie na trzech scenach odbędzie się przeszło 50 paneli dyskusyjnych, w trakcie których poruszane będą zagadnienia takie jak: patriotyzm gospodarczy, bezpieczeństwo polskiego rynku medycznego, geopolityczne perspektywy dla Polski i świata, relacje Polski i Azji, rozwój branży kosmicznej w Polsce i świecie, Zielony Unijny Ład oraz dot. wielkich inwestycji infrastrukturalnych.

W obszarze gospodarki poruszane będą m.in. kwestie wpływu napięcia geopolitycznego na plany rozwojowe krajów obszaru Europy Środkowej, w szczególności Polski w kontekście kolejnych dekad. Tematem poruszanym w ramach debaty związanej z patriotyzmem gospodarczym będą działania podejmowane przez kluczowe spółki skarbu państwa (SSP), które mają istotny wpływ na bieżącą politykę gospodarczą. O megainwestycjach, fuzjach i przejęciach rozmawiać będą m.in. wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, prezes PGE Polska Grupa Energetyczna Wojciech Dąbrowski oraz prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Kwestie klimatyczne

Na temat wyzwań związanych z klimatem i ochroną środowiska będą rozmawiać m.in. minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka, prezes Banku Ochrony Środowiska Wojciech Hann, wiceprezes Tauron Polska Energia Marek Wadowski.

Tematem jednego z paneli będą inwestycje spółek Grupy PKP, które prowadzą obecnie działania na szeroką skalę, inwestując m.in. w modernizacje dworców kolejowych, zakup i modernizację taboru oraz infrastrukturę, a także realizując projekty deweloperskie.

Tematy gospodarcze

W obszarze gospodarki poruszane będą m.in. kwestie wpływu napięcia geopolitycznego na plany rozwojowe krajów Europy Środkowej, w szczególności Polski, w kontekście kolejnych dekad. Rozmawiać o tym będzie dr George Friedman - twórca dziedziny prognozowania geopolitycznego oraz autor wielu bestsellerów.

Gośćmi specjalnymi tegorocznej, 5. edycji wydarzenia będą m.in. politolog i futurolog dr George Friedman, ekspert do spraw geopolityki i geostrategii dr Jacek Bartosiak oraz ekspert w zakresie stosunków międzynarodowych dr Parag Khanna.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Tegoroczny Kongres 590 odbywa się pod hasłem "Polska/świat startujemy!" w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie. Obiekt należy do Polskiego Holdingu Hotelowego. 

PAP/dad

Zobacz więcej na temat: Kongres 590 gospodarka polska

Niezwykła więź łącząca Polskę i Szwajcarię. Trzeciomajowe uroczystości na Zamku Raperswilskim

04.05.2021 13:22
230 rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja świętowano w Szwajcarii w szczególny sposób, nawiązujący do ponad 150-letniej tradycji obecności polskiego ducha wolności nad Jeziorem Zuryskim.

W pełni zaszczepionych jest już ponad 3 mln Polaków

04.05.2021 15:24
W Polsce wykonano dotąd prawie 12 mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest ponad 3,1 mln osób – wynika z informacji zamieszonej we wtorek na rządowej stronie poświęconej szczepieniom.