X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Kolejny apel w Unii o zatrzymanie Nord Stream 2 - tym razem w rezolucji Euronestu

20.04.2021 12:30
Jest kolejne wezwanie w Unii o zatrzymanie budowy Nord Stream 2. Tym razem taki apel znalazł się w rezolucji Zgromadzenia Parlamentarnego Euronestu. W jego skład wchodzą eurodeputowani i posłowie z pięciu krajów Partnerstwa Wschodniego - Ukrainy, Gruzji, Mołdawii, Armenii i Azerbejdżanu.
Parlament Europejski
Parlament Europejskipixabay

W rezolucji napisano, że kraje Unii i państwa zza wschodniej granicy muszą zachować jedność, aby stawić czoła nadużyciom ze strony monopolistycznych dostawców energii. Dlatego Zgromadzenie Parlamentarne zaapelowało o zatrzymanie budowy Nord Stream 2. 

Eurodeputowani i posłowie wezwali też rządy państw członkowskich do krytycznego przeglądu współpracy z Rosją w różnych dziedzinach i wspólnych projektów, takich jak Nord Stream 2. Podkreślili, że gazociąg zwiększa zależność Unii Europejskiej od dostaw rosyjskiego gazu, zagraża rynkowi wewnętrznemu i jest niezgodny z polityką energetyczną Wspólnoty oraz jej strategicznymi interesami.

IAR/dad

Rosja przerzuca kolejne okręty na Morze Czarne

18.04.2021 14:18
Dwa rosyjskie okręty desantowe, które w sobotę przepłynęły przez Bosfor, wpłynęły w niedzielę na Morze Czarne - podał portal Gazeta.ru. Oczekiwane są dwa następne. Na Morzu Czarnym jest już 15 mniejszych jednostek, które przybyły z Morza Kaspijskiego.

"Der Spiegel": na Krymie powstał ogromny rosyjski obóz wojskowy

19.04.2021 09:55
W ciągu ostatnich tygodni Rosja zbudowała ogromny prowizoryczny obóz wojskowy na Krymie - poinformował w weekend niemiecki tygodnik "Der Spiegel", opierając się na nowych zdjęciach satelitarnych. Na miejscu jest ponad 1000 wojskowych pojazdów.

Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji

19.04.2021 11:47
Polscy europosłowie stanowczo o sankcjach wobec Rosji za łamanie międzynarodowego prawa. Deputowani z którymi rozmawiała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka są przede wszystkim zgodni, że budowa Nord Stream 2 powinna być zatrzymana. Europosłanka, była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga podkreśliła, że to projekt szkodliwy.