X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Filipiny kupią więcej Black Hawków z Mielca

06.02.2021 10:29
Prezydent Filipin zaakceptował zakup dodatkowych 15 śmigłowców Black Hawk, produkowanych w zakładach PZL Mielec. Dołączą one do szesnastu maszyn tego typu, które już zamówiono – pisze Sun Star.
Sikorsky UH-60 Blackhawk
Sikorsky UH-60 Blackhawkflickr/DVIDSHUB

Jak pisze filipiński serwis Sun Star, prezydent Filipin Rodrigo Duterte zatwierdził zakup 15 śmigłowców Black Hawk, o czym poinformował sekretarz rządu Karlo Nogales. Maszyny zastąpią używane na Filipinach śmigłowce Huey w wersjach UH-1H i UH-1D. Te ostatnie ulegają bowiem często wypadkom – jeden z nich rozbił się w połowie stycznia, w wyniku katastrofy śmierć poniosło łącznie siedem osób.

Filipińskie siły zbrojne mają już na uzbrojeniu śmigłowce S-70i Black Hawk, dostarczone przez zakłady PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin. W 2019 roku Manila zamówiła w tej spółce, za kwotę około 240 mln dolarów szesnaście maszyn, z których sześć przekazano użytkownikowi w 2020 roku, a kolejnych dziesięć trafi do niego w br.

Deklaracja prezydenta oznacza w praktyce, że druga partia filipińskich Black Hawków również zostanie zamówiona w Mielcu. Dzięki temu zakłady – po sfinalizowaniu kontraktu – dostarczą na Filipiny łącznie 31 śmigłowców. Filipińskie Black Hawki mają być używane m.in. do misji transportowych oraz zadań poszukiwawczo-ratowniczych. Wykorzystanie tego rodzaju maszyn jest szczególnie istotne z uwagi na liczne wyspy i ukształtowanie terenu na Filipinach.

Śmigłowce S-70i Black Hawk, dostarczone przez PZL Mielec znajdują się również na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP. Cztery maszyny tego typu zostały zakupione dla Wojsk Specjalnych w styczniu 2019 roku i dostarczone pod koniec tego samego roku. Trzema śmigłowcami tego typu dysponuje natomiast polska Policja, która używa ich m.in. do wsparcia działań pododdziałów kontrterrorystycznych.


Źródło: defence24.pl/ho

Zobacz więcej na temat: Filipiny wojsko

30 tysięcy żołnierzy weźmie udział w ćwiczeniach Defender Europe 2021

05.02.2021 15:40
Ponad 30 tys. żołnierzy z USA, krajów sojuszniczych i partnerskich weźmie udział w tegorocznym ćwiczeniu Defender Europe; odbędzie się ono na terenie 12 państw, od krajów bałtyckich po Afrykę – powiedział naczelny dowódca sił NATO w Europie (SACEUR) gen. Tod Wolters.

Studenci z Arabii Saudyjskiej absolwentami Akademii Marynarki Wojennej

05.02.2021 13:23
Po raz pierwszy w historii Akademii Marynarki Wojennej, 15 studentów z Arabii Saudyjskiej zostało absolwentami uczelni. W piątek, w Audytorium AMW odbyła się uroczystość z okazji ukończenia studiów pierwszego stopnia przez podchorążych z tego kraju.

Prezydent Andrzej Duda: Europa Środkowa to wspólnota sukcesu i aspiracji

06.02.2021 10:10
Prezydent wyraził opinię, że jest to dekada szans na "cywilizacyjną i ekonomiczną odbudowę, tworzenie świata lepszego niż dotychczas, sprawiedliwszego, bardziej zielonego, przestrzegającego zasad zrównoważonego rozwoju".