X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Będzie nowa ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców

09.01.2021 12:06
Resort rozwoju, pracy i technologii przygotowuje nową ustawę o zatrudnianiu cudzoziemców. Konieczne jest zwłaszcza uproszczenie procedur przy zatrudnianiu obywateli spoza Unii Europejskiej - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej dyrektor Departamentu Rynku Pracy w resorcie dr Ewa Flaszyńska.
Audio
  • Ewa Flaszyńska z ministerstwa rozwoju gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( Justyna Golonko PR1)
  • Dr Ewa Flaszyńska o nowej ustawie o zatrudnianiu cudzoziemców (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjnend3000/Shutterstock

Dyrektor Ewa Flaszyńska podkreśla, że ministerstwo rozwoju chce wyjść przede wszystkim na potrzeby pracodawców, ponieważ to właśnie oni narzekają na czasochłonne, pracochłonne procedury. "Chcielibyśmy te procedury zelektronizować" - wyjaśnia dyrektor Flaszyńska. Dodaje, że nowa ustawa o zatrudnianiu cudzoziemców będzie tworzona wspólnie z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodzi między innymi o bezpieczeństwo naszych obywateli.

Dyrektor Ewa Flaszyńska zaznaczyła, że ważne jest też, by cudzoziemcy angażowani byli do pracy tylko w tych zawodach, które są potrzebne na polskim rynku. Stąd, jak przypomniała, zmiana rozporządzenia w listopadzie tego roku, w ramach którego dopuszczono bez zezwoleń na pracę cudzoziemców z krajów trzecich w zawodach lekarskich, pielęgniarskich i położnych.

Dr Ewa Flaszyńska podsumowała, że przed pandemią cudzoziemcy z państw trzecich, głównie z Ukrainy, pracowali zwłaszcza w rolnictwie, budownictwie i różnego rodzaju usługach - w hotelarstwie, gastronomii. Tam był deficyt naszych pracowników. Teraz to się może zmienić zważywszy, że na przykład hotelarstwo i gastronomia szczególnie ucierpiały przez pandemię koronawirusa .

IAR/ho


Eurostat: Polska z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE

10.01.2021 09:00
Polska jest krajem z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w Unii Europejskiej. Najnowsze dane za listopad podał unijny urząd statystyczny Eurostat. Wynika z nich, że wtedy bezrobocie wyniosło 3,3 procent. Na pierwszym miejscu są Czechy z bezrobociem na poziomie 2,9 procent.

Pozytywny wizerunek polskich imigrantów w Niemczech

10.01.2021 08:45
21,2 mln osób w Niemczech ma „tło migracyjne”. Około 2,2 mln przybyło z Polski. Jeżeli polscy imigranci czymś się wyróżniają, to ponadprzeciętnym wykształceniem i zatrudnieniem.

Passport Index: polski paszport jednym z najsilniejszych na świecie

09.01.2021 23:44
Serwis Passport Index opublikował listę "najsilniejszych" paszportów na świecie w 2021 roku. Na szczycie znalazł się paszport Niemiec, dzięki któremu można udać się do 134 krajów. Z pozycji faworyta strącił Nową Zelandię, która w tym roku uplasowała się na miejscu trzecim. Polska znalazła się blisko czołówki, z możliwością udania się do 130 krajów.