X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

GUS: inflacja w Polsce w grudniu spowolniła

07.01.2021 11:51
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu wzrosły o 2,3 procent licząc rok do roku. Tak wynika z opublikowanego przez Główny Urząd Statystyczny szybkiego szacunku inflacji.
Audio
  • Ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski powiedział, że spowolnienie inflacji było oczekiwane ale okazało się głębsze niż prognozowali eksperci [posłuchaj]
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne shutterstock, kryzhov

Oznacza to, że ceny w grudniu rosły wolniej niż w listopadzie, kiedy roczna dynamika inflacji wyniosła 3 procent. Ekonomista Santander Bank Polska Piotr Bielski powiedział, że spowolnienie inflacji było oczekiwane ale okazało się głębsze niż prognozowali eksperci. Wskazał, że na obniżenie inflacji wpłynęły ceny żywności i usług. 

Piotr Bielski uważa, że w nadchodzących miesiącach ceny będą rosły wolniej. Powiedział, że średnio w tym roku inflacja będzie niższa niż w poprzednim. Ekonomista wskazał, że niższy odczyt inflacji w grudniu wynika też z tak zwanego efektu wysokiej bazy. Chodzi o to, że punktem odniesienia był grudzień 2019 roku, kiedy inflacja była na podwyższonym poziomie.

GUS podał też, że w porównaniu z listopadem, ceny w grudniu były wyższe o 0,1 procent.