X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Trzy oferty na wykonawcę planu generalnego Centralnego Portu Komunikacyjnego

12.11.2020 10:50
Trzy międzynarodowe konsorcja złożyły oferty w postępowaniu na wykonawcę master planu Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spółka odpowiedzialna za budowę lotniska otworzyła oferty. Przed końcem roku spółka CPK planuje podpisanie umowy z wykonawcą.
Koncepcja Centralnego Portu Komunikacyjnego
Koncepcja Centralnego Portu KomunikacyjnegoCpk.pl

Zainteresowanie wyraziły konsorcja, które świadczą usługi inżynieryjne i projektowe oraz zajmują się zarządzaniem i nadzorem nad budowami portów lotniczych w różnych częściach świata.

Elementami master planu będą: szczegółowa lokalizacja lotniska i koncepcja różnych wariantów jego budowy, które mają być przygotowywane równolegle z badaniami środowiskowymi i terenowymi. W skład opracowania wejdą też prognozy ruchu lotniczego, analizy przepustowości planowanej infrastruktury lotniskowej, koncepcja rozwoju CPK i etapów jego budowy, strategia operacyjna systemu bagażowego i obsługi logistycznej oraz analizy kosztowe i specjalistyczne.

Master plan CPK będzie gotowy w 2022 roku, ale odbiory poszczególnych części składowych zaczną się już w przyszłym roku.

Równolegle spółka CPK prowadzi postępowanie, mające wyłonić doradcę strategicznego. W drugiej połowie października oferty w postępowaniu złożyły dwa porty lotnicze z Azji: Incheon w Seulu i Narita w Tokio. Doradca strategiczny ma zapewnić wiedzę operacyjną i komercyjną dotyczącą projektowania, budowy i efektywnego zarządzania dużym lotniskiem przesiadkowym. CPK planuje wybranie doradcy strategicznego przed końcem roku.

Według rządowych założeń pierwsi pasażerowie Portu Lotniczego Solidarność mają być obsłużeni pod koniec 2027 roku. Początkowo lotnisko w Baranowie ma obsługiwać od 30 do 45 milionów pasażerów rocznie. Docelowo może to być nawet 100 milionów.


IAR/dad


We Lwowie uczczono 102. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

11.11.2020 16:29
Od uroczystej mszy w katedrze lwowskiej rozpoczęły się obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nabożeństwu przewodniczył metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Dalsze uroczystości odbyły się na Cmentarzu Orląt.

Białoruś: obchody Święta Niepodległości wśród Polaków

11.11.2020 17:20
Wśród Polaków mieszkających na Białorusi obchody Święta Niepodległości Polski odbywają się od kilku dni. Jest to związane między innymi z potrzebą zachowania dystansu społecznego w warunkach epidemii koronawirusa.

USA: wirtualne obchody Dnia Niepodległości Polski

12.11.2020 08:24
W ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ambasada RP w Waszyngtonie zorganizowała w środę wirtualne wydarzenie, w którym udział wziął m.in. zastępca sekretarza stanu USA Stephen Biegun.