X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Agencja Fitch potwierdza dotychczasowy rating Polski

26.09.2020 18:27
Ministerstwo Finansów poinformowało, że agencja ratingowa Fitch ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski. Rating został utrzymany na poziomie A-/F2 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A-/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnepixabay.com

W komunikacie uzasadniającym ocenę agencja Fitch wskazuje na zdywersyfikowanie polskiej gospodarki, utrzymywanie się na ścieżce stabilnego wzrostu wspierane poprzez rozważną politykę gospodarczą oraz członkostwo w UE.

Analitycy wskazują, że ograniczenia gospodarcze związane z pandemią koronawirusa odbiły się negatywnie na wzroście gospodarczym. Było to spowodowane głównie załamaniem się poziomu konsumpcji prywatnej i inwestycji. Skutkiem było zmniejszenie polskiego PKB o 8,9 procent w drugim kwartale tego roku.

Agencja Fitch podkreśla jednak, że spadek ten był najniższy w grupie państw Grupy Wyszehradzkiej dzięki niższej zależności Polski od popytu zewnętrznego i zastosowaniu istotnego bodźca fiskalnego.

Fitch przewiduje, że w roku 2020 polski PKB spadnie o 3,5 procent, ale już w przyszłym roku Polska powróci na ścieżkę wzrostu z dynamiką PKB w wysokości 4,5 procent. Rozwojowi gospodarki ma sprzyjać wzrost inwestycji oraz rosnąca konsumpcja prywatna.

IAR/dad