X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

PGNiG inwestuje w Norwegii. Spółka obejmie udziały w złożach gazu

21.09.2020 13:57
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zwiększy obecność w Norwegii. Spółka z Grupy Kapitałowej PGNiG - PGNiG Upstram Norway zawarła umowę z firmą A/S Norske Shell, dzięki czemu pozyska udziały w złożach produkcyjnych Kvitebjorn i Valemon na Morzu Północnym. Jak podała spółka - dominują w nich zasoby gazu ziemnego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneShutterstock

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział, że umowę musi jeszcze zatwierdzić norweska administracja. Wtedy PGNiG będzie miało 32 koncesje na Szelfie Norweskim. Teraz ma 28.

Kwieciński dodał, że dzięki temu przejęciu wydobycie węglowodorów przez spółkę na Norweskim Szelfie Kontynentalnym znacząco wzrośnie. - Powiększy się to o 200 milionów metrów sześciennych, a to oznacza, że w konsekwencji w przyszłym roku wydobycie wyniesie 0,9 miliarda metrów sześciennych - zaznaczył.

Wcześniej zakładano, że w przyszłym roku wydobycie to wyniesie 0,7 miliarda metrów sześciennych węglowodorów.

Przedstawiciele PGNiG podkreślili, że inwestycja ta wpisuje się w politykę zwiększania bezpieczeństwa energetycznego Polski.


PAP/dad

"Jesteśmy przygotowani na zwiększoną liczbę zakażeń". Minister zdrowia o sytuacji epidemicznej w Polsce

21.09.2020 12:25
- Potencjał systemu jest niewykorzystany, w szpitalach zajęte jest ok. 2 tys. z dziesięciotysięcznej bazy łóżek i ok. 80 z 400 respiratorów - wskazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

Małżeństwo, które zabrało cierpiącego na autyzm syna i uciekło z Holandii do Polski - bezpieczne

21.09.2020 13:14
Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił w poniedziałek wniosek prokuratury i odmówił przekazania małżeństwa, które zabrało cierpiącego na autyzm syna z niderlandzkiej placówki i przyjechało z Holandii do Polski. Para jest ścigana Europejskim Nakazem Aresztowania. "Postępowanie władz holenderskich należy ocenić jako skrajnie nieludzkie i barbarzyńskie" - powiedział sędzia.

"To projekt polityczny". Szefowa Komisji Europejskiej o Nord Streamie 2

21.09.2020 14:18
To wysoce polityczna inwestycja - tak o Nord Streamie 2 mówi w wywiadzie z "Rzeczpospolitą" szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Pytana o to, czy UE powinna wykonać próbę zablokowania Nord Streamu 2, podkreśliła, że KE od strony biznesowej maksymalnie już wykorzystała swoje możliwości.