X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Karpaczu zakończyło się XXX Forum Ekonomiczne

10.09.2020 18:30
Hasło 30. edycji spotkania zwanego "polskim Davos" brzmiało: "Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota". Konferencję od początku organizuje Instytut Studiów Wschodnich.
Audio
  • W Karpaczu zakończyło się Forum Ekonomiczne. Relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Forum Ekonomiczne 2020 w Karpaczu
Forum Ekonomiczne 2020 w KarpaczuPAP/Maciej Kulczyński

W tym roku w Forum Ekonomicznym w Karpaczu wzięło udział 1,5 tysiąca osób z Europy, Azji oraz Stanów Zjednoczonych.

Jednym z najważniejszych gości była bez wątpienia liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska, która odebrała Nagrodę Specjalną za działalność na rzecz demokratyzacji życia w jej kraju. Nagrodę wręczył minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau.

Polski rząd uruchomi specjalny program wsparcia dla białoruskich przedsiębiorców - zapowiedziała w czasie forum wicepremier Jadwiga Emilewicz. Rząd chce, aby po zawirowaniach politycznych białoruscy przedsiębiorcy mogli znaleźć azyl dla swoich firm w Polsce - tłumaczyła minister rozwoju. Białorusini będą mogli liczyć na szereg ulg i pomoc w przeniesieniu swoich firm do Polski.

Firmą Roku podczas tegorocznego Forum  zostało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Spółka została uhonorowana między innymi za zakończony korzystnym dla Polski wyrokiem 5-letni spór z Gazpromem dotyczący ceny gazu. W marcu bieżącego roku Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie orzekł, że cena gazu w kontrakcie jamalskim była nierynkowa i zawyżona. W związku z tym rosyjski koncern państwowy musiał zwrócić około 1,5 mld dolarów polskiej spółce. Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński powiedział, że przedsiębiorstwu udało się nie tylko wygrać proces, ale i szybko rozliczyć z należności.

Z kolei we wtorek nagrodę Człowieka Roku otrzymał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Nagrodzono go za dynamiczny rozwój polskiej spółki, wdrażanie innowacyjnych technologii, a także ekspansję na rynki zagraniczne. Dziękując za wyróżnienie, prezes Obajtek mówił, że choć głównym celem biznesu jest zarabianie, to biznes ma nas także rozwijać.

Nagroda Forum Ekonomicznego dla Organizacji Pozarządowej Roku powędrowała tym razem do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej za misję twórczego i efektywnego łączenia tradycji z wyzwaniami współczesnego świata.  przez minione 30 lat wolnej Polski.

W tym roku ze względu na pandemię po raz pierwszy w trzydziestoletniej historii Forum Ekonomicznego „polskie Davos” zorganizowano w miejscu innym niż Krynica-Zdrój, w której odnotowano liczne zachorowania na koronawirusa.

IAR/ep