X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Młodzi polscy przedsiębiorcy zmieniają wizerunek Polaka w Szwecji

14.08.2020 14:11
Podczas tegorocznej szóstej edycji Polish Tech Day w Londynie Ambasadorką Polskich Innowacji została m.in. Polka ze Sztokholmu, dr Katarzyna Hess-Wiktor.
Audio
  • Ambasador Polskich Innowacji. Dr Katarzyna Hess-Wiktor uczy młodych polskich innowatorów, jak się odnaleźć na szwedzkim rynku [posłuchaj]
Dr Katarzyna Hess-Wiktor
Dr Katarzyna Hess-WiktorFoto: Fundacja PLUGIN

Dr Katarzyna Hess-Wiktor uczy młodych polskich innowatorów, jak się odnaleźć na szwedzkim rynku. Sama jest założycielka start-upu Minnity i autorką aplikacji, której celem jest pomoc osobom starszym, wymagającym opieki. To właśnie za aplikację została wyróżniona przez Fundację PLUGIN tytułem Ambasador Polskich Innowacji.

Polish Tech Day - coroczna konferencja skierowana do liderów środowiska biznesu technologicznego –  w tym roku tradycyjnie odbyła się w Londynie, jednak w formule online. Wydarzenie od lat organizuje Fundacja PLUGin działająca na rzecz społeczności polskiej diaspory innowacyjnej.

Cyfrowe narzędzia Minnity pomagają profesjonalnym opiekunom lepiej zrozumieć ludzi, którymi się zajmują. Aplikacja ułatwia komunikację między opiekunami , podopiecznymi i członkami ich rodzin oraz pomaga personelowi rozwijać kompetencje opiekuńcze za pomocą krótkich cyfrowych materiałów szkoleniowych. Jest dostępna w Szwecji i we Francji. W ostatnim roku start-upowi założonemu przez Polkę udało się nawiązać międzynarodową współpracę we Francji i w Finlandii.

Katarzyna Hess-Wiktor jest także współorganizatorką i koordynatorką grupy WAZA dla polskich innowatorów i przedsiębiorców w Szwecji oraz członkiem zarządu Szwedzko-Polskiej Izby Handlowej. Została laureatką nagrody Female Founder of the Year 2017 podczas Sweden Demo Day, jest finalistką Stockholm Innovation Scholarship 2019.

- Polski pracownik i przedsiębiorca są doceniani na szwedzkim rynku. Myślę, że zmieniamy wizerunek Polaka w tym kraju – mówi dr Katarzyna Hess-Wiktor w rozmowie z Ewą Plisiecką.