X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Niemcy mówią o solidarności w UE, a wspierają Putina". Janusz Kowalski o Nord Stream 2

04.08.2020 08:05
- Niemcy wspierają Władimira Putina w budowie Nord Stream 2. Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności we Wspólnocie - powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. 
Janusz Kowalski
Janusz KowalskiPR24/AK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na rosyjski Gazprom prawie 213 milionów złotych kary za brak współpracy w dochodzeniu w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2. Taki obowiązek wynika z przepisów europejskich, na których opiera się polska ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów - podkreśla Urząd w komunikacie.

gazprom free 1200.jpg
UOKiK nałożył blisko 213 milionów złotych kary na Gazprom

- To bardzo dobra wiadomość. Nord Stream 2 łamie wszelkie zasady biznesowe i zasady zdrowej konkurencji w Unii Europejskiej. Na poziomie samej Unii łamie zasadę solidarności energetycznej - ocenił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski. 

Wiceminister zaznaczył, że dzięki postawie UOKiK-u, budowa gazociągu "nie jest realizowana w formule biznesowej, w której miała być realizowana pierwotnie - jako konsorcjum firm Gazpromu z dużymi koncernami zachodnimi". - Weto UOKiK-u pokrzyżowało te plany - podkreślił gość PR24.

Dodał również, że Niemcy wspierają Władimira Putina w tym przedsięwzięciu. - Ten projekt jest wielkim oskarżeniem w sprawie braku jedności w Unii Europejskiej. A niemieccy politycy mają często na ustach wiele pięknych słów o jedności i solidarności europejskiej - stwierdził Janusz Kowalski. 

UOKiK prowadzi postępowanie ws. stworzenia konsorcjum budującego gazociąg bez wymaganej zgody Urzędu. Prezes UOKiK postawił zarzuty w tej sprawie w sumie sześciu spółkom, oprócz Gazpromu m.in. szwajcarskiej firmie Engie i holenderskiemu Shellowi.

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
12:33 PR24_MPLS 2020_08_04-07-15-04.mp3 Janusz Kowalski o Nord Stream 2 (24 Pytania - rozmowa poranka)

 

Audycja: "24 Pytania-rozmowa poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Janusz Kowalski (Ministerstwo Aktywów Państwowych)

Data emisji: 04.08.2020

Godzina: 7.15

bartos

Eksperci: kara nałożona na Gazprom to gest ważny choć raczej symboliczny

03.08.2020 12:10
- 213 mln zł kary nałożonej przez UOKiK na Gazprom za brak informacji w sprawie budowy Nord Stream 2, to najwyższa kara finansowa, na jaką pozwalają polskie przepisy. Nie będzie ona raczej dotkliwa dla Gazpromu i nie wiadomo, czy w ogóle tę karę zapłaci – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" w  Polskim Radiu 24, Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej.