X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

"Rzeczpospolita": kryzys dodał wigoru centrom usług w Polsce

28.07.2020 09:29
Pomimo pandemii projektów inwestycyjnych w nowoczesnych usługach dla biznesu jest obecnie więcej niż przed rokiem. Ich prawdziwy wysyp dopiero nadejdzie – przewidują eksperci z branży - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneshutterstock

Jak dowiedziała się gazeta, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) prowadzi teraz 43 projekty z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) - o siedem więcej niż w tym samym okresie minionego roku. "Część z tych 43 projektów na pewno uda się zakończyć jeszcze w tym roku" – mówi "Rz" Jan Kamoji-Czapiński, dyrektor Centrum Inwestycji PAIH. "Jeśli wszystkie doczekają się pozytywnej decyzji inwestora, to powstanie ponad siedem tysięcy dodatkowych etatów" - czytamy.

Dziennik podaje, że "cały 2020 r. może być nawet lepszy niż ubiegły, chociaż wiosenny wybuch pandemii i lockdown ograniczyły prace nad przygotowaniem nowych projektów". "Pomimo to w I połowie roku PAIH zakończyła osiem projektów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BSS) o łącznej wartości prawie 10 mln euro. Powstało tam na początek ponad 1,1 tys. etatów" - napisano w artykule.

Jak dodano, "zarówno projektów, jak i tworzonych tam etatów było nieco mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku (gdy przy wsparciu PAIH uruchomiono 14 inwestycji z 1,7 tys. miejsc pracy), ale liczy się też ich jakość".

"O ile w I półroczu ub.r. w nowych projektach powstało 400 miejsc pracy wysokiej jakości, o tyle – jak zaznacza Jan Kamoji-Czapiński – niemal połowa (536) z tegorocznych etatów powstała w centrach badawczo-rozwojowych uruchomionych między innymi przez amerykańskiego dostawcę software’u Hyland, niemiecką firmę informatyczną GFT czy szwajcarskiego potentata rynku soczewek kontaktowych, Alcon" - informuje "Rz". 

PAP/dad