X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Co dziesiąta firma w Polsce będzie poszukiwać pracowników z Ukrainy

28.05.2020 13:02
Co dziesiąta firma w Polsce planuje poszukiwać pracowników z Ukrainy - wynika z ostatniego badania "Barometr Polskiego Rynku Pracy" Personnel Service. W I kwartale 2020 roku pracownicy z Ukrainy pracowali w 35% dużych, 12% średnich oraz 10% małych firm.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.IAR/Krystian Dobuszyński

Zdecydowana większość pracodawców - 89 procent ma pozytywne lub neutralne nastawienie do Ukraińców. Negatywny stosunek zgłasza tylko 2% przedsiębiorców.

72 procent badanych stwierdziło, że ukraiński pracownik jest tak samo kompetentny jak Polak. Cechy, za które szczególnie pracodawcy cenią ukraińskich pracowników to przede wszystkim pracowitość, Poza tym Ukraińcy szybko adaptują się do środowiska pracy, szybko uczą się języka i tworzą pozytywną atmosferę. Pracodawcy cenią ich też za skromność.

Mimo dobrej opinii o pracownikach z Ukrainy, w najbliższym czasie o pracę w naszym kraju może być im trudniej. W efekcie epidemii koronawirusa, część ukraińskich pracowników wyjechała do domów. Tymczasem w Polsce, po raz pierwszy od kilku lat, firmy poszukujące pracowników do pracy tymczasowej, zamiast sięgać po Ukraińców, zatrudniają Polaków.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: rynek pracy pracownicy Ukraina