X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Mateusz Morawiecki chce zwiększenia budżetu UE na rolnictwo. "Uzasadniony apel"

14.05.2020 11:47
Europoseł Zbigniew Kuźmiuk ocenia, że apel polskiego premiera dotyczący zwiększenia pieniędzy na unijne rolnictwo jest uzasadniony. W rozmowie z Polskim Radiem deputowany Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że nieprzypadkowy jest czas, w którym premier Mateusz Morawiecki zwrócił się z tą propozycją do przywódców unijnych krajów i liderów europejskich instytucji.
Audio
  • Europoseł Zbigniew Kuźmiuk powiedział, że to jest moment, w którym należy podkreślić znaczenie wspólnej polityki rolnej i rolników w zagwarantowaniu bezpieczeństwa żywnościowego unijnych konsumentów (IAR)
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukParlament Europejski / Pablo GARRIGOS

Europoseł powiedział, że to jest moment, w którym należy podkreślić znaczenie wspólnej polityki rolnej i rolników w zagwarantowaniu bezpieczeństwa żywnościowego unijnych konsumentów.

- Trzeci miesiąc pandemii, brakuje różnych rzeczy, ale żywności nie brakuje. Fakt, że wspólna polityka rolna istnieje tyle lat i jest realizowana za całkiem spore pieniądze, ale zapewnia to co jest niezwykle ważne, nie tylko w łatwych, ale i trudnych czasach, czyli dostatek żywności po względnie niskich cenach, więc tę politykę nie tylko trzeba kontynuować, ale trzeba ją po prostu wzmocnić i stąd ten polski głos - powiedział europoseł Zbigniew Kuźmiuk. Deputowany zwrócił też uwagę na obecną sytuację, w której w związku z pandemią europejskie rządy pomagają swoim gospodarkom, a bogatszych stać na więcej. - Nie ulega wątpliwości, że premier Mateusz Morawiecki obserwuje jak niektóre kraje członkowskie setkami miliardów wspierają swoje gospodarki, a jeżeli mamy mieć wspólny rynek, bo przecież wszyscy konkurują także jeżeli chodzi o produkty rolne na wspólnym, unijnym rynku, to powinny być także odpowiednie pieniądze unijne - dodał Zbigniew Kuźmiuk.

Jego zdaniem, zwiększenie pieniędzy na wspólną politykę rolną pozwoliłoby także na wyrównanie dopłat bezpośrednich przynajmniej do średniej unijnej w krajach, które pod tym względem odstają od reszty.

Apel premiera Polski

Premier Mateusz Morawiecki wysłał wczoraj list do przywódców wszystkich unijnych krajów oraz przewodniczących Rady i Komisji Europejskiej a także komisarza do spraw rolnictwa. Zaproponował zwiększenie o 10 procent wydatków na rolnictwo w przyszłym unijnym budżecie w latach 2021-2027. Szef polskiego rządu napisał w liście, że projekt budżetu zaproponowany w 2018 roku jest niewystarczający i nie gwarantuje bezpiecznej przyszłości europejskiego rolnictwa.

Wczoraj na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki wyjaśniał, że chodzi o połączenie polityki klimatycznej, która wiąże się z dużymi kosztami ze wsparciem dla rodzimej ekologicznej produkcji rolnej. - To w ramach budżetu na kolejną siedmiolatką jeden z naszych ważnych priorytetów, żeby połączyć cele klimatyczne z celami wsparcia produkcji rodzimej, produkcji ekologicznej. wsparcia polskiego rolnictwa, dzięki któremu jesteśmy jednym z głównych eksporterów żywości w Europie. Widzimy ten zazębiające się ze sobą współzależności i w taki sposób próbujemy przekonać partnerów, żeby budżet był jak największy - mówił premier Mateusz Morawiecki.


IAR/dad

„Digitalizacja na życzenie” – nowa usługa Biblioteki Narodowej

13.05.2020 18:00
Z myślą o naukowcach, studentach i uczniach Biblioteka Narodowa zwiększa cyfrowy dostęp do swoich zasobów z domeny publicznej.

Polskie specsłużby walczą z rosyjską dezinformacją i manipulacjami historycznymi

13.05.2020 16:01
Służby specjalne zidentyfikowały szereg działań propagandowych Rosji wymierzonych między innymi w polskie interesy. Funkcjonariusze przebadali działania rosyjskiej propagandy realizowane przy okazji obchodów zakończenia II wojny światowej.

Polscy naukowcy stworzyli internetowy system wspierania diagnostyki COVID-19

14.05.2020 09:14
Zespół naukowców z Politechniki Śląskiej opracował system internetowy CIRCA do wspierania diagnostyki obrazowej COVID-19. Analiza jest wykonywana na podstawie zdjęć rentgenowskich płuc pacjentów.

Zmanipulowana wypowiedź Julii Przyłębskiej w niemieckim dzienniku. Ambasada RP reaguje

14.05.2020 09:55
- Po opublikowaniu w środowym wydaniu dziennika "Die Welt" nieprawdziwej wypowiedzi prezes polskiego TK Julii Przyłębskiej ambasada RP w Berlinie będzie się domagać zamieszczenia w tej gazecie stosownego sprostowania - poinformował attaché prasowy ambasady Dariusz Pawłoś.