X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe

12.05.2020 13:10
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo stawia na technologie wodorowe. Spółka przedstawiła założenia nowego programu. Zakłada między innymi, że w ciągu najbliższych czterech lat na 5 projektów wodorowych przeznaczy ponad 31 milionów złotych.
Konferencja prasowa
Konferencja prasowaŹródło: Twitter/PGNiG (@GK_PGNiG)

Prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podkreślił, że wodór to paliwo przyszłości. - Sądzimy, że może on być wykorzystany w sieciach gazowych i zastępować stopniowo obecnie dominujący gaz - głównie ziemny - wyjaśnił.

Jerzy Kwieciński wskazał też na inne cele. - Chcemy, by wodór jako paliwo mógł płynąc w naszych sieciach, by był wykorzystywany do gotowania, a także produkcji energii elektrycznej i cieplnej - dodał.

Prezes Kwieciński dodał, że PGNiG w najbliższym czasie wybuduje stacje do napełniania pojazdów tym paliwem. Na razie tych pojazdów jest w naszym kraju niewiele - zaznaczył. To to sfera badawcza, w ramach której spółka chce, żeby wodór będzie wykorzystywany do celów transportowych.

Takie badania na świecie są prowadzone. Jerzy Kwieciński podkreślił, że chodzi o to, by PGNiG "silnie weszło w taki obszar sektora energetycznego". Dodał, że to dla spółki bardzo ciekawe wyzwanie, ponieważ oznacza prace nad nowymi technologiami. - Chcemy, by nasz firma, ale również by Polska stała się jednym z tych krajów, które będą odgrywać znaczącą rolę w tym sektorze energetyki - powiedział Jerzy Kwieciński.

Prezes PGNiG wyjaśnił, że wodór może być produkowany z gazu ziemnego, można do tego wykorzystać też nadwyżki energii odnawialnej - pochodzącej z fotowoltaiki lub z wiatru.

Jerzy Kwieciński zapowiedział współpracę w tym zakresie z innymi polskimi firmami - w tym z Grupą Lotos i PKN Orlen. Na razie nie ujawnił szczegółów.

IAR/dad