X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polskie Linie Lotnicze LOT wożą towary i sprzęt medyczny

06.04.2020 17:46
Mimo zakończenia akcji LOTdoDomu samoloty narodowego przewoźnika nie zostaną całkiem uziemione. Możliwe są pojedyncze, interwencyjne loty pasażerskie. Część floty zostanie natomiast wykorzystana do przewozów towarowych.
Audio
  • PLL LOT wożą towary i sprzęt medyczny. Materiał Aleksandra Pszoniaka (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.mariakray/ Shutterstock

Po zakończeniu akcji flota Polskich Linii Lotniczych LOT nie będzie całkowicie uziemiona. Na zamówienie instytucji rządowych, samorządów i spółek skarbu państwa przewoźnik realizuje rejsy towarowe. Pisał o tym na Twitterze szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Akcja LOTdoDomu będzie przekształcona w operację "Cargo Dla Polski". Będzie to realizacja mostu powietrznego między Polską a Chinami. Transportowany ma być przede wszystkim sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym, a także materiały przydatne do walki z pandemią koronawirusa. Zaangażowane do tego są największe samoloty polskiego przewoźnika Boeingi 787 - Dreamliner.

Natomiast 14 kwietnia na warszawskim lotnisku Chopina wyląduje największy samolot transportowy na świecie AN 225. Informację tę potwierdziły służby prasowe stołecznego lotniska. Ostateczną zgodę musi jednak wydać Urząd Lotnictwa Cywilnego. Także ten samolot będzie wyładowany sprzętem, który będzie używany do walki z koronawirusem.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: LOT koronawirus Chiny

"Wyraz narodowej pamięci". Unikatowe albumy Polskiego Radia w hołdzie ofiarom tragedii smoleńskiej

18.04.2020 12:00
Polskie Radio z okazji 10. rocznicy katastrofy w Smoleńsku wydało dwa unikatowe albumy: "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśla, że materiały, ze względu na unikatowy charakter archiwalnych nagrań, spełniają funkcję edukacyjną i stanowią edytorski i fonograficzny wyraz narodowej pamięci.

Niemcy wprowadzają kwarantannę dla osób wjeżdżających do kraju

06.04.2020 15:36
Niemiecki rząd planuje wprowadzić obowiązkową dwutygodniową kwarantannę dla wszystkich osób wjeżdżających do kraju. Z kwarantanny zwolnieni będą ludzie dojeżdżający do pracy, przewoźnicy towaru i ludzi, pracownicy usługowi lub skierowani na krótką delegację, a także osoby przejeżdżające przez Niemcy tranzytem.

Ambasador USA: amerykańskie firmy angażują się w pomoc w walce z koronawirusem

06.04.2020 16:46
Amerykańskie firmy angażują się w pomoc dla polskich medyków podczas epidemii koronawirusa - podkreśliła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.